Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

W ostatnim czasie mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego otrzymali telefony od osób podających się za policjantów. To najprawdopodobniej oszuści.

Kolbuszowska policja przyznaje, że w ostatnim czasie otrzymała kilka zgłoszeń, w których mieszkańcy skarżą się na telefony od fałszywych funkcjonariuszy.
Z przekazanych informacji wynika, że fałszywy policjant zazwyczaj dzwoni na telefon stacjonarny. Czasem tylko pyta, dlaczego odbiorca nie stawił się na wezwanie do jednostki policji.

Innym razem informuje, że miały zostać przejęte dane osobowe rozmówcy. Żaden ze zgłaszających nie otrzymał wcześniej pisemnego wezwania.

Na szczęście wszyscy mieszkańcy wykazali się ostrożnością i szybko zakończyli rozmowy, nie podając żadnych danych dzwoniącemu. Swoje wątpliwości przekazali policjantom.

Mundurowi przypominają, że oszuści mogą stosować różne metody, aby osiągnąć swój cel. Podawanie się za policjanta, prokuratora czy też inną osobę mającą wzbudzić zaufanie rozmówcy – to bardzo częsty sposób wykorzystywany przez oszustów.
Pamiętajmy więc, aby podczas rozmowy telefonicznej z nieznaną nam osobą zachować czujność. Jeżeli mamy wątpliwości, nie kontynuujmy rozmowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.