Przed nami Przegląd Widowisk Kolędniczych. Będzie też koncert pastorałek

"Górniacy" ze swoją "Kolędą Herodem" wygrywają ogólnopolski przegląd teatrów jasełkowych w Głogowie Młp.

W Święto Trzech Króli w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbędzie się Przegląd Widowisk Kolędniczych. Start o godz. 13. Konkurs zakończy się koncertem pastorałek. Wstęp jest wolny.

W sobotę (06.01) na deskach Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej zaprezentuje się dziesięć grup kolędniczych z całego Podkarpacia i spoza jego terenu.

Powiat kolbuszowski reprezentować będą dwa zespoły: „Mazurzanie” z Mazurów, w gminie Raniżów, oraz „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej. Przegląd trwać będzie w godzinach 13-18.

Następnie odbędzie się koncert pastorałek, w którym wystąpią Kapela Kazimierza Marcinka z Katarzyną Liszcz i Pawłem Steczkowskim.

Ogłoszenie wyników planuje sie na godzinę 19. Kolędników oceniać będzie jury ze specjalistami z zakresu etnografii, teatru, czy muzyki.

Wszystko to będzie transmitowane na stronie internetowej: www.mdkkolbuszowa.pl.

Przegląd Widowisk Kolędniczych to impreza z ponad 30-letnią tradycją. Jego zasięg sięga daleko poza Podkarpacie, bo w zasadzie co roku biorą w niej udział zespoły z innych województwa.

Przez ponad trzy dekady na deskach MDK wystąpiło blisko cztery tysiące pasjonatów tradycyjnego i ludowego kolędowania.

Liczba widowisk i zespołów przekroczyła 400. Przez cały ten okres kolędnikom towarzyszyło łącznie, kilkanaście tysięcy widzów.

Rok temu „Złoty Turoń”, czyli główna nagroda przeglądu trafiła do „Górniaków . Indywidualnie uhonorowano Wiesława Kopcia za rolę Żyda.

Patronat nad wydarzeniem objął portal www.kolbuszowalokalnie.pl.

Przed nami Przegląd Widowisk Kolędniczych. Będzie też koncert pastorałek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.