„Sala oszalała” – początki Le Moor

"Sala oszalała" - początki Le Moor
Jeden z pierwszych koncertów zespołu Le Moor.

Koncert w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej przyciągnął nadkomplet publiczności. Mimo tego, że na scenie zaprezentowało się sporo zespołów, szczególne wrażenie zrobiła jedna z najmłodszych wiekiem formacji, Le Moor – pisały w marcu 2006 r. Super Nowości.

Działy się rzeczy niesamowite – opowiadał 20-letni wówczas Dorian Pik, lider i wokalista lemurowców. – Cała sala oszalała do tego stopnia, że w pewnym momencie ochrona nie mogła sobie poradzić z tłumem ludzi. Oprócz sporej liczby swoich utworów, zagraliśmy piosenki z repertuaru m.in. Pidżamy Porno, T’Love i Kultu. Bisowaliśmy dwa razy, choć publika domagała się więcej – cieszył się.
Dziś Dorian jest już 30-letnim mężczyzną i menadżerem jednego z rzeszowskich klubów muzycznych. Ma za sobą osiem lat pracy w samorządzie miejskim. Co roku organizuje Spinacz Festiwal, który jest określany mianem „Podkarpackiego Woodstocku”. Jego Le Moor, mimo ponad dekady na karku i zmienionego składu, wciąż trzyma się dobrze. Nagrywa płyty, teledyski… I koncertuje. W całym kraju.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.