Przed nami piknik charytatywny dla Kubusia Flisa z Majdanu Królewskiego

Kubuś Flis z Majdanu Królewskiego jest bardzo chory. Nie mówi, nie rozumie... Trzeba mu pomóc

W niedzielę (30.04) na placu targowym w Majdanie Królewskim odbędzie się piknik charytatywny dla 8-letniego Kubusia Flisa. Start o godzinie 15.

Kubuś Flis ma 8 lat i mieszka w Majdanie Królewskim. Nie potrafi mówić, nie rozumie mowy. Nie potrafi samodzielnie zjeść, ubrać się, umyć…
Kubuś tuż po porodzie przez wiele długich dni leżał w inkubatorze, karmiono go sondą, wdrożone miał długie i wyczerpujące dla niego leczenie.

Z biegiem czasu zauważalne było opóźnienie rozwoju psychoruchowego i wiotkość uogólniona mięśni i stawów. Stwierdzono niepełnosprawność.

– Na początku nikt nie dawał nam gwarancji, że Kubuś kiedyś wstanie z łóżka, czy powie pierwsze słowo. Tylko my wiemy ile czasu, energii, cierpliwości i serca włożyliśmy w jego usprawnianie poprzez ciężką i mozolną rehabilitację, szereg różnego rodzaju terapii i zabiegów, aby mógł nas w końcu obdarzyć świadomym spojrzeniem. By mógł usiąść, czy wstać samodzielnie, postawić pierwszy kroczek i w końcu powiedzieć pierwszy raz mama i tata – – wspominają Kasia i Wiktor, rodzice chłopca.
Gdy Kubuś miał trzy latka, jego rodzice otrzymali orzeczenie o niepełnosprawnościach sprzężonych: intelektualnej w stopniu umiarkowanym i ruchowej.

Chłopiec nie potrafi mówić. Wypowiada tylko pojedyncze słowa. Nie rozumie też mowy, tylko proste wyuczone zwroty poparte gestem. Nie potrafi również samodzielnie zjeść, ubrać się i umyć…

Wyjazd do Bangkoku na przeszczep komórek macierzystych i rehabilitację jest dla Kubusia wielką szansą, aby w przyszłości mógł zrozumieć otaczający go świat i stać się osobą samodzielną.

Koszt takiej terapii szacuje się na 220 tysięcy złotych. Rodziców chłopca nie stać na taki wydatek.
Flisowie nie zostali jednak sami. Pomaga im lokalna społeczność Specjalnie dla Kubusia w niedzielę (30.04) na placu targowym w Majdanie Królewskim odbędzie się piknik charytatywny. Wstęp jest wolny.

W programie między innymi:

  • prezentacje wokalne,
  • akademia tańca,
  • recital Pauliny Kodyry,
  • występ grupy ODS,
  • koncert zespołu Syndrom Wojtuś Pan,
  • kiermasz ciast i ciasteczek,
  • licytacje i loterie.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim. Wspierają go w tym strażacy z Krzątki, Majdanu Królewskiego i Huty Komorowskiej; koła gospodyń wiejskich oraz Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej.
Przed nami piknik charytatywny dla Kubusia Flisa z Majdanu Królewskiego
Pomóc małemu Kubusiowi i jego rodzicom – Kasi i Wiktorowi Flisom – możemy wpłacając dowolną kwotę na stronie Fundacji Się Pomaga.

Przed nami piknik charytatywny dla Kubusia Flisa z Majdanu Królewskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.