Osobowy golf potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych
We wtorek (18.12) rano 58-letnia kobieta została potrącona przez kierowcę osobowego volkswagena golfa na oznakowanym przejściu dla pieszych w centrum Majdanu Królewskiego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że około godziny 8 volkswagen golf, jadąc drogą krajową nr 9 w kierunku Kolbuszowej najechał na kobietę, która weszła na przejście dla pieszych. W wyniku zderzenia 58-letnia mieszkanka gminy Majdan Królewski przewróciła się na jezdnię.
Na miejsce potrącenia wezwano karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala. Po udzieleniu niezbędnej pomocy została ona zwolniona do domu. Kierowca golfa był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ani on, ani jadący z nim pasażer nie odniósł obrażeń ciała.

To na tym przejściu doszło do potrącenia pieszej /fot. KPP Kolbuszowa/

2 Komentarze

  1. Zgodnie z obecnymi przepisami pieszy na przejściu świętością nie jest, często się zdarza że pieszy wchodzi na przejście mając rozpędzony pojazd kilkadziesiąt metrów od siebie ” Bo przejście to mogę” takie jest myślenie pieszych i często w takim zdarzeniu nie ma winy kierowcy tylko pieszego.

  2. Często się zdarza że młodzi gdy wchodzą na przejście to nawet nie popatrzą w lewo tylko głowa odwrócona w prawo udają że nie widzą nadjeżdżającego pojazdu,a potem się mówi że to wina kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.