Nie tylko gaszą pożary. Strażacy z Raniżowa ujęli pijanego kierowcę
Ze wszystkich badań statystycznych dotyczących zaufania społecznego wynika jednoznacznie, że Polacy największym szacunkiem darzą strażaków. I nic w tym dziwnego, bo nie tylko ratują oni dobytek, zdrowie życie ludzkie, ale również często wykazują się obywatelską postawą.

Do takiej właśnie sytuacji doszło we wtorek (18.12) w Raniżowie, gdzie dzięki szybkiej reakcji miejscowych strażaków ochotników, mężczyzna który prawdopodobnie kierował pojazdem pod działaniem alkoholu, trafił w ręce policji i nie uniknie odpowiedzialności.
Do zdarzenia doszło po godz. 23 na ulicy Kolbuszowskiej, kiedy to w przydrożnym rowie „wylądował” volkswagen. Jako pierwsza na miejsce wypadku przyjechała jednostka OSP Raniżów. Druhowie zauważyli w rejonie samochodu mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać w pola. Pobiegli za nim i po krótkim pościgu ujęli. Chwilę potem został on przekazany w ręce policjantów.
Był to 29-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Strażacy wyczuli od niego alkohol, ale odmówił on poddania się badaniu na stan trzeźwości. Z uwagi na obrażenia głowy został zabrany przez karetkę do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy oraz pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Policjanci ustalili świadków tego zdarzenia, a volkswagen trafił na policyjny parking.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.