Nie czekaj, zbadaj swoje kości w osteobusie

Nie czekaj, zbadaj swoje kości w osteobusie

W środę (09.11) obok Przychodni Rejonowej nr 1, przy ulicy Obrońców Pokoju 74 w Kolbuszowej, stanie osteobus. To mobilna pracownia, w której w godzinach 9-17 w sposób bezbolesny będzie można zbadać swoje kości pod kątem osteoporozy. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Zapisy prowadzone są pod nr tel. 512 351 600. Cena jednego badania wynosi jedyne 45 złotych Uwaga, nie jest potrzebne skierowanie od lekarza.

Badanie densytometryczne, które odbywać się w osteobusie,  jest bezbolesne. Polega ono na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej.
Nie trzeba się przygotowywać. Zabieg trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii i metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie.

Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po pięćdziesiątym roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode.

W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale też spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa.
Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1 procenta. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia RTG – o wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Zapraszamy zatem do Kolbuszowej, na badania w osteobusie MD Multi Diagnostica.

Nie czekaj, zbadaj swoje kości w osteobusie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.