Makabra. Siekierą zmasakrował twarz swojej żony. Teraz stanie przed sądem
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu oskarżyła 57-letniego Mirosława W. z Majdanu Królewskiego o usiłowanie zabójstwa swojej żony, Grażyny W za pomocą siekiery. Proces toczyć się będzie przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu, choć daty jeszcze jego rozpoczęcia jeszcze nie znamy.

Dramatyczne wydarzenia, których sprawa dotyczy, miały miejsce 23 stycznia w jednym z domów na obrzeżach Majdanu Królewskiego. Na naszym portalu pisaliśmy o tym TUTAJ.
– Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżony w miejscu zamieszkania wspólnie ze swoją żoną spożywał alkohol. W pewnym momencie pomiędzy nimi doszło do scysji – informuje, cytowany przez Ech Dnia, Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. – Oskarżony poszedł do piwnicy, z której zabrał siekierę i udał się z nią w kierunku leżącej na łóżku pokrzywdzonej, po czym zadał jej kilka uderzeń trzymaną w ręce siekierą, powodując j bardzo rozległe obrażenia okolic głowy.
– Twarz kobiety została zmasakrowana. Sprawca odrzucił zakrwawioną siekierę i telefonicznie pod numerem 112 skontaktował się z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, któremu powiedział, co zrobił. – Doznane przez pokrzywdzoną obrażenia ciała stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci trwałego, istotnego zeszpecenia i zniekształcenia twarzy.

W chwili popełnienia czynu Mirosław W. był pijany. Miał blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się do stawionego mu zarzutu usiłowania zabójstwa żony i złożył wyjaśnienia.
Następnie trafił do aresztu, gdzie poddano go czterotygodniowej obserwacji psychiatrycznej. Wynika z niej, że w chwili popełnienia czynu 57-latek miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu. W związku z tym sąd może zastosować nadzwyczajne wobec niego złagodzenie kary. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.