Krzysztof Wójcicki: – W sprawie śmieci nie potrafimy rozmawiać z mieszkańcami

Obowiązujący system gospodarki odpadami nie dla wszystkich mieszkańców Kolbuszowej jest zrozumiały. Mało przejrzyste są także komunikaty w tej sprawie z Urzędu Miejskiego czy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Żeby było mało, nie trafiają one do masowego odbiorcy. Krótko mówiąc brakuje treści z prostym i aktualnym przekazem.   

Niestety nie potrafimy komunikować się z mieszkańcami – przyznał Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. – Ja rozumiem, że dajemy ogłoszenia na stronie internetowej urzędu, na Facebooku; ja te informacje czytam i przekazuję dalej, ale nie wszyscy z tego korzystają. Dlatego uważam, że powinniśmy uporządkować te treści i przekazać je mieszkańcom w formie ulotki.

Drukujmy ulotki

– One powinny trafić do każdego obywatela. Chodzi o to, żeby powiadomić ludzi na przykład, co można zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i w jakich dniach. Druk kilku tysięcy ulotek to jest kwestia 200-300 zł. Komunikacja w tym zakresie nie wygląda dobrze i nie będzie wyglądało dobrze, dopóki nie będziemy rozmawiać z ludźmi – mówił na jednej z ostatnich sesji rady.




W podobnym tonie wypowiadał się radny Mirosław Kaczmarczyk: – Ta ulotka nie musi być długa, ona ma być tylko czytelna, logiczna i zawierać aktualne informacje – wyliczał. – Mieszkańcy pytają na przykład o sposób oddawania i utylizacji starych lekarstw. Może nie jest to tak wielki problem jak liście, ale jest. Apteki ich nie przyjmują. Ja już wiem, w jaki sposób można tego typu odpady oddać, bo dowiedziałem się, ale kosztowało mnie to dwie godziny. Chciałbym zaoszczędzić tego innym – dodał.

Tymczasem burmistrz Jan Zuba nie ma sobie nic do zarzucenia: – Wydanych zostały ulotki opisujące dokładnie, w jaki sposób jakie odpady segregujemy, jak również pełne informacja dotycząca funkcjonowania PSZOK – zaznaczył. – Każde gospodarstwo domowe zostało wyposażone w kalendarzyk, który zawiera pełną informację, wraz z pakietem worków do selektywnej zbiórki odpadów otrzymało też instrukcję, gdzie pisze jak postępować z odpadami i w jaki sposób je segregować. Ale rozumiem, że wiedza na ten temat jest nadal niewystarczająca, więc będą te informacje w dalszym ciągu przekazywane do mieszkańców.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.