KOLBUSZOWA: Sprawdzamy, co słychać w schronisku dla bezdomnych zwierząt

Będzie nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt

Procedura adopcji zwierzęcia w kolbuszowskim przytulisku jest bardzo prosta. Wystarczy przyjść i wybrać czworonoga. Jest jednak jeden warunek:  nie może być on trzymany na łańcuchu. Opiekunem bezdomnych psów i kotów jest Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej. Wkłada w to całe swoje serce. Wspiera go w tym grupa wolontariuszy.

Gminne przytulisko zwierząt funkcjonuje w Kolbuszowej już od 9 lat. Usytuowane jest na placu przy ulicy Piłsudskiego. 111 A. Utrzymanie placówki kosztuje około 35 tysięcy złotych rocznie. Największym obciążeniem jest opieka weterynaryjna (zabiegi sterylizacji i kastracji i leczenie zwierząt).

Prosta procedura adopcji

Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej, który opiekuje się schroniskiem, może liczyć na pomoc wolontariuszy. Ich liczba oscyluje wokół kilkunastu osób i jest zmienna w zależności od pory roku. Osoby te nie tylko zajmują się opieką nad zwierzętami bezpośrednio w przytulisku, ale również organizują akcje adopcyjne, robią to między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych.




W ubiegłym roku do naszego przytuliska trafiło 83 psy i 65 kotów – zaznacza Grzegorz Dzimiera. – Pomoc dla porzuconych zwierząt znajduje duże zainteresowanie w społeczeństwie. Mamy masowe akcje zakupu zbiórek żywności, wyposażenia i sprzętu dla przytuliska. Akcje te są organizowane w szkołach i przedszkolach. Możemy liczyć też na pomoc ze strony osób indywidualnych.

Procedura adopcji jest bardzo prosta. – Osoba zainteresowana przyjeżdża do przytuliska, spotykamy się tam, opowiada jakiego psiaka by chciała mieć, czemu ma on służyć, na koniec ja staram się wybrać odpowiednie zwierzę – wylicza komendant. –  Jest warunek: pies, który jest adoptowany, nie może iść na łańcuch. Nie zgadzamy się na to, bo to wiąże się dla zwierząt z dużym stresem – podkreśla.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.