Koncert w skansenie! Zatańczą i zaśpiewają „Polanie znad Dniepru”

Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Polanie znad Dniepru” z Kijowa wystąpi w niedzielę (16.07) o godz. 16.30 na scenie w sektorze wstępnym kolbuszowskiego skansenu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
– Zespół powstał w 2000 r. z inicjatywy pani Lesi Jermak i działa przy Związku Polaków Ukrainy – informuje Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. – „Polanie” są znani na całej Ukrainie. Aktualnie zespół liczy ok. 80 osób i składa się z czterech grup wiekowych. Dzieci i młodzież poznają pieśni i tańce, tradycje ludowe i obrzędy, a także mają możliwość uczyć się języka polskiego.
– W repertuarze zespołu znajdują się polskie tańce ludowe i narodowe, oraz regionalne przyśpiewki. Nasi goście zaprezentują się w pięknych strojach i niewątpliwie zachwycą publiczność – dodaje.
 

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.