Z rodziną najlepiej na zdjęciach
Do 6 maja w spichlerzu z Bidzin, a od 11 maja w chałupie z Żołyni, w kolbuszowskim skansenie, można oglądać wystawę pt. „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Są tam fotografie z przełomu XIX i XX w., na których utrwalono najważniejsze momenty życia dawnych mieszkańców.

– Zwiedzający są świadkami ślubów i wesel, świętują chrzciny, imieniny i spotkania rodzinne; podziwiają zdjęcia, które łączyły rodziny rozdzielone przez wojnę albo emigrację; zdjęcia, które miały przypominać o chwilach szczęścia i powodzenia. Przyglądają się rodzinom chłopskim i ziemiańskim, Polakom, Żydom i Romom,  bogatym i biednym – wylicza Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Muzealnicy przygotowali unikalne aparaty fotograficzne i zaaranżowali niewielkie atelier. Przygotowali też salę kinową, w której będzie wyświetlany film „Rzeszowskie Janusze. Rodzina”. Opowiada on historię Rzeszowa podczas I wojny światowej, utrwaloną na szklanych kliszach. Wystawa otwarta jest codziennie w godz. 12.15 lub w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu z przewodnikiem.

Fot. MKL Kolbuszowa
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.