Na skansenie kolejne święto ludowego rzemiosła i kuchni lokalnej
W niedzielę (16.07) kolbuszowski skansen zaprasza na kolejne wakacyjne spotkanie z ludowym rzemiosłem i lokalną kuchnią „Co niedzielę w zagrodzie”. Tym razem swój warsztat zaprezentują: garncarz Leszek Jurek z Pogwizdowa i wikliniarz Marian Kostek z Jelnej.
Pan Leszek zaprezentuje, jak wyrabia się naczynia z gliny. Będzie można przyglądać się z bliska wirującemu kołu garncarskiemu i wyrastającemu spod rąk garncarza naczyniu. Z kolei pan Marian pokaże, jak w wyniku zręcznego przeplatania kilkudziesięciu gałązek powstają kosze, koszyki i koszyczki, donice, rogi, rowerki, kasetki, krzesełka i wiele innych przedmiotów codziennego użytku i ozdób.
Lokalne smakołyki natomiast przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze wsi Mazury. Turyści będą mogli również zwiedzić kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można zobaczyć obrazy Wojciecha Trzyny. Udostępniona zwiedzającym zostanie także zagroda z Brzózy  Stadnickiej. Początek wydarzenia o godz. 12. Wstęp: 12 zł, 9 zł, 34 zł (bilet rodzinny), dzieci do 7 lat – bezpłatnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.