Kolejne zakażenie koronawirusem w regionie. „Kobieta w sile wieku”

Uwaga! Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa! Oferują "cudowne leki"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (21.03) o kolejnych trzynastu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw: wielkopolskiego – 4, dolnośląskiego – 3, podlaskiego – 3. Małopolskiego – 1, lubelskiego – 1, kujawsko-pomorskiego – 1. Jedno zakażenie odnotowano również na Podkarpaciu. Jest to kobieta „w sile wieku” z powiatu leżajskiego, która przebywa obecnie na kwarantannie domowej.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 452 Polaków.  Pięć osób, niestety, zmarło. Są to: 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l.  (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych). W piątek (20.03) w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Jej śmierć spowodowała jednak sepsa.
Jak do tej pory a Podkarpaciu odnotowano 20 przypadków zakażenia koronawirusa. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 5 911 osób, 5 298 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa obecnie 69 mieszkańców naszego województwa. W powiecie kolbuszowskim jak dotąd nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem.

1 Komentarz

  1. No tak… i będzie tego więcej niestety… zagranica kutfa… najgorsze włochy.
    Strach do sklepu wyjśc bo niestety ale cały czas są ludzie którzy mają zakazy w dup.. i sie placzą, chwała za podwyższenie kary do 30tyś aczkolwiek dzisiaj jeździł pojazd PGKiM i ogłaszał przez megafon że obowiązuje kwarantanna i kara 5000zł ale pewnie mają stare nagranie… 5tyś to 1000 parę ojro to mają to gdzieś, wraca kwiat – elita można powiedzieć bo ludzie odpowiedzialni siedzą na mieszkaniach tam i starają się przeczekać… Apeluję do wszystkich zgłaszajcie takich dzbanów do stacji sanitarno epidemiologicznej albo na 112 – chodzi o waszę zdrowie i życie waszę i waszych najbliższych – nie ważne czy to sąsiad czy ktoś z rodziny – Anonimowo! Ale dalej utwierdzam sie w przekonaniu że ci co wrócili to tzw. sebki, kariny, itp. i apel do małych sklepików spożywczych – jak widzicie nowe osoby i po alkohol = a jeszcze autami na zagranicznych rejestracjach to dzwońcie – bo cwaniaki nie chodza do sklepów gdzie ludzie ich mogą poznac tylko jadą na okoliczne wsie gdzie ich ludzie nie znają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.