Klamka zapadła: więzienie dla Kamila H. za śmierć pięciu piłkarzy w Weryni

Zadźgał nożyczkami więzienną psycholog

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, który skazał na półtora roku więzienia 26-letniego Kamila H., uznając, że jest on winny spowodowania wypadku w marcu 2016 r. w Weryni, w którym zginęło pięciu mieszkańców powiatów mieleckiego i kolbuszowskiego.
Oprócz bezwzględnego pozbawienia wolności, tarnobrzeski sąd ukarał Kamila H. zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Będzie on musiał także zapłacić 30 tys. zł na rzecz rodziców jednego z tragicznie zmarłych pasażerów, ponieść koszty sądowe poniesione przez wszystkie osoby występujące w procesie i zapłacić na rzecz Skarbu Państwa 24 tys. zł.

Taki wyrok nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Dla obrońców wyrok był za surowy Z kolei prokurator żądał dla Kamila H. 7 lat więzienia dla Kamila H. i 10-letniego zakazu prowadzenia pojazdów. Koniec końców Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.
Podczas jednej z w rozpraw Kamil H. płakał, przepraszał za to, co się stało i zapewniał rodziny swoich nieżyjących kolegów z drużyny, że zrobił wszystko co w jego mocy, aby ich ratować. Krystian Pydych, który w przeciwieństwie do swoich dwóch braci, cudem przeżył wypadek w Weryni, mówi, że wybaczył Kamilowi H. i nie ma do niego żalu. Więcej na temat tej tragedii można przeczytać TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.