Co sądzicie o kolbuszowskim sądzie? Internauci są bardzo krytyczni
Sądy nie należą do tych instytucji, którym Polacy ufają najbardziej, delikatni rzecz ujmując. Świadczą o tym przeprowadzane ankiety i różnego rodzaju badania socjologiczne. Nie inaczej jest w przypadku Sądu Rejonowego w Kolbuszowej. Na naszej grupie dyskusyjnej (TUTAJ) pojawił się bardzo krytyczny wpis autorstwa pani Joanny pod adresem tej placówki.  Oto jego fragmenty:
– W tym sądzie liczą się układy i kumoterstwo. Ludzie przegrywają sprawy w których mają sto procent racji. Robi się z nas idiotów, pozbawia się jakichkolwiek praw i godności. Idąc do tego sądu, trzeba zamawiać w kościele msze św., żeby stał się cud, żeby wygrać. W Kolbuszowej sprawiedliwości nie znajdziesz w ogóle, najwyżej zrobią z ciebie debila. Czas skończyć z komunizmem!
Wpis ten cieszy się ogromną popularnością, jest bardzo często udostępniany i komentowany: – Każdy sąd tak, niestety, działa. Sam się o tym przekonałem – napisał Grzegorz. – Układ jest zbyt mocny i poświęcony kropidłem: ile już czasu trwają zmagania z układem barona PSL? – pytał z kolei Maks.
– To jest właśnie urok małych miejscowości. Jedyna nadzieja w takich przypadkach, to sąd apelacyjny w innym mieście – puentowała Beata. W podobnym tonie komentowała sytuację Olga: – Niestety, ale wszędzie w Kolbie żądzą układy. Jak nie masz znajomości, to nie masz nic. Prawo nie obowiązuje. Każdy się boi o swój stołek, wiec nikt się nie wychyli, a listy skargi zostaną zamiecione pod dywan.
Do głębokiej reformy sądownictwa przymierza się rząd RP. Na razie te blokuje sejmowe ustawy w tej sprawie weto prezydenta Andrzeja Dudy. Radykalne zmiany (przede wszystkim personalne) dotknęłyby również kolbuszowski sąd. Tymczasem… znalazł on swoich obrońców.I to mimo powyższej krytyki.
Na wakacjach przed gmachem sądu zapaliły się znicze, co symbolizowało protest przeciwko reformie sądownictwa. Jak się potem okazało, stał za tym m.in. Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej, były działacz Platformy Obywatelskiej i radny miejski, do dziś zdeklarowany antyPiS-owiec.
Opublikowany przez Kolbuszowa.lokalnie24.com na 22 lipca 2017

 

Loading poll ...
Coming Soon
Jak oceniasz Sąd Rejonowy w Kolbuszowej?
Jak oceniasz Sąd Rejonowy w Kolbuszowej?

1 Komentarz

  1. To prawda banda wzajemnych popleczników i nierobów. Pracownicy to tata mama wujek itd. Rozkład wygranych zależy od tego do kogo idziesz wcześniej było w kieszeń teraz legalnie adwokatów czyli wujkowi synowi córce i masz wygrane jak nie to masz przegrane. Zasada bardzo prosta córką poprowadzi tatuś załatwi żeby było dobrze i dalej świetnie się żyje. Ot cały kolbuszowski sąd. Powinni to dawno przerobić na coś pożytecznego na pewno społeczeństwo murem za niby tam by nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.