Europejskie Dni Dziedzictwa w kolbuszowskim skansenie
W niedzielę (08.09) kolbuszowski skansen organizuje szereg wydarzeń w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Będzie muzycznie, tanecznie i teatralnie.   

Wszystko zacznie się o godzinie 12 w szkole z Trzebosi, w której Anna Woźniak poprowadzi warsztaty dla dzieci „Przez dziurkę od klucza”. W ich trakcie uczestnicy będą badać fotografie mieszkańców z okresu międzywojennego i opowiadać o nich za pomocą własnoręcznie wykonanych kolaży ze zdjęć.

Tańce Lasowiaków i Rzeszowiaków

O godz. 16.30 w kościele z Rzochowa aktorki Anna Woźniak i Joanna Sarnecka zaprezentują spektakl pt. „Opowieści Pustelnika”.  Będzie to krótki wybór historii opowiadanych przez kaznodziejów w podkarpackich świątyniach. O wrażenia muzyczne zadba lirniczka, Katarzyna Wińska.

O godz. 18.30 w sektorze wstępnym odbędą się warsztaty tańców Lasowiaków i Rzeszowiaków. Poprowadzi je Artur Szlachetka – tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Połoniny, miłośnik tańców wiejskich i współorganizator imprez tanecznych na terenie Podkarpacia. Udowodni on, że tradycje regionu to splot różnorodnych wpływów i motywów, tworzących wielobarwną, niepowtarzalną całość.
Godzinę później zacznie się potańcówka z kapelą Przewrotniacy. Grupa ta wykonuje melodie lasowiackie i rzeszowskie przy użyciu tradycyjnego instrumentarium – skrzypiec, basów i klarnetu. Uzupełnieniem tego będzie możliwość zwiedzenia chałupy tkacza z Woli Zarczyckiej, gdzie są krosna, na których powstawały stroje ludowe. Wstęp tego dnia wynosić będzie złotówkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.