Dwóch pijanych małolatów wjechało skuterem w mercedesa
Wczoraj (20.06) w nocy w Spiach doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech młodych mieszkańców gminy Dzikowiec. Dwóch z nich z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że po godzinie 22, kierujący skuterem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z mercedesem. Skuterem podróżowało dwóch chłopców. Żaden z nich nie miał na głowie kasku. Do tego ich  pojazd był nieoświetlony, nie był również dopuszczony do ruchu drogowego.
Policja apeluje do rodziców

W wyniku zderzenia ranni chłopcy zostali przetransportowani do szpitala. 15 i 16 -latek są mieszkańcami gminy Dzikowiec. Badanie stanu trzeźwości 16-latka wykazało 0,58 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca mercedesa, 23-letni mieszkaniec gminy Dzikowiec, był trzeźwy.

Mężczyzna oraz jadący z nim pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. W sprawie trwają dalsze czynności.
Policja apeluje do rodziców o czujność: – Wakacje to czas wycieczek rowerowych, ale również czas, kiedy młodzi ludzie próbują swoich sił na skuterach i motocyklach. Zadbajmy o to, aby nasze dzieci nie wsiadały na pojazdy, na które nie mają uprawień. Rozmawiajmy z nimi na temat zasad bezpieczeństwa i stosując się do nich dajmy im dobry przykład. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować życie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.