Czy plakat Le Moor przedstawia twarz szatana? Zdaniem publicysty „PK” – tak




W najnowszym numerze miesięcznika „Przegląd Kolbuszowski” ukazała się publikacja autorstwa red. Stanisława Gorzelanego pt. „Patologia demokracji”. Tekst poświęcony jest dwóm „ulubionym” radnym miejskim publicysty: Dorianowi Pikowi i Michałowi Karkutowi.

W tekście czytamy m.in., że obaj, mimo młodego wieku, zdążyli już zakpić i obrazić uczucia ludzi wierzących. Pik jest nazwany „młodym kolbuszowsko-rzeszowskim muzykiem”, a Karkut – „młodym sołtysem, który podczas uroczystości religijnych wzywał mieszkańców sdo pospolitego bzykania”. Najwięcej miejsca w swej publikacji redaktor poświęcił jednak  radnemu Pikowi. Oto co napisał:




„W 2012 r. kiedy był jeszcze szefem oświaty, strzelał w teledysku do księdza i wrzuca go do bagażnika samochodu. Scena jak z esbeskiej operacji „klecha” z 19 października 1984 r. (chodzi o mord dokonany przez służby komunistyczne na bł. ks. Jerzym, Popiełuszce – od red.). Później w pierwszy piątek chciał sprowadzić do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej skandalizujący zespół Figo Fagot. Działając potem w Rzeszowie, próbował ściągnąć grupę Marduk, która słynie z profanacji i obrażania uczuć religijnych (…) Nasza młoda demokracja nie ma jeszcze nic wspólnego z cnotą i honorem. Przyzwala na afery i skandale.”




Publicysta „PK” odnosi się też do plakatu zapowiadającego koncert zespołu Le Moor, którego liderem jest Dorian Pik. – Czy grafika ta przedstawia twarz szatana? – pyta Gorzelany i odpowiada: – Według osób znających się na symbolice religijnej, małe fotografie z koncertów zestawione są tak, żeby w całości kompozycji można się było dopatrzeć czoła, oczodołów, ust i brody demona.

A chodzi o ten plakat.




W pierwszej chwili zaśmiałem się. Ale to chyba nie jest śmieszne – komentował Dorian Pik.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.