Budynek MDK ma już 111 lat
Minęło właśnie 111 lat od momentu, kiedy do użytku oddano obiekt, w którym obecnie mieści się Miejski Domu Kultury w Kolbuszowej. W latach 1908-39 funkcjonowało tam Towarzystwo Gimnastycznego „Sokół”. Natomiast po II wojnie światowej budynek ten został delikatnie rozbudowany i przeznaczony pod działalnością kulturalną. I tak jest do dzisiaj.

Ten obiekt ten zawsze był centrum kultury naszego miasteczka, może z wyjątkiem okupacji niemieckiej, kiedy to zlokalizowano tu garaże. Pomijając ten okres, to tutaj toczyło się życie kulturalne, społeczne, ale i gospodarcze, bo były organizowane tu różne wystawy rolnicze – mówi Wiesław Sitko, dyrektor MDK. – W okresie międzywojennym funkcjonowały tu orkiestry: gimnazjalna, strzelecka, strażacka i żydowska – ta ostatnia zresztą bardzo dobra. Obok „Sokoła” organizowano popularne wówczas zabawy ogrodowe.
Oficjalne uroczystości 111-lecia budynku Domu Kultury odbyły się w miniony czwartek (15.08). Wtedy to na placu przy tym zabytkowym obiekcie odbył się Festyn pod Sokołem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.