W niedzielę nad Nilem żywa muzyka na „Strun Dwanaście i Trzy Smyki”

Przed nami Festiwal Żywej Muzyki [PLAKAT]

Przed nami Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki. Impreza pod hasłem „W hołdzie muzykantom” odbędzie się w niedzielę (28.05). Miejsce to zarówno budynek Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, jak i estrada plenerowa.
Wydarzenie składa się z dwóch części. Pierwsza to seminarium, które jest spotkaniem wybitnych znawców muzyki ludowej z ośrodków akademickich z całej Polski. Słuchaczami zaś będą muzykanci i miłośnicy folkloru muzycznego z regionu.

Po seminarium odbędzie się konkurs z udziałem 33 wykonawców (kapel i solistów). Od godziny 15 na scenie plenerowej zagrają ludowi muzykanci, od kilkulatków do sędziwych seniorów.

Podczas przesłuchań koncertowych, podobnie jak w latach poprzednich będzie można ,,hulać”. Całość będzie można obejrzeć na żywo w sieci.

Koncepcja festiwalu, podczas którego odnajduje piękno w muzyce granej tradycyjnie, w jak najprostszych składach instrumentalnych powstała w kolbuszowskim Domu Kultury 10 lat temu i tworzona była wspólnie z muzykantami lasowiackimi.

Nazwa festiwalu pochodzi od podstawowego składu ludowych kapel. Były to właśnie: skrzypce prym i sekund oraz basy (suma strun i smyczków).


A tak było trzy lata temu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.