Rekordowe obłożenie obiektów OWiR w Cmolasie. W tym roku już nie ma wolnych miejsc, w przyszłym… prawie też nie
Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym roku obiekty te są obłożone w stu procentach, a w następnym są zarezerwowane w ponad połowie.

Na Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji składają się przede wszystkim: hala sportowa, pływalnia kryta, hotel, kompleks boisk i kort tenisowy. Powoduje to, że do Cmolasu przyjeżdżają sportowcy z nawet najbardziej oddalonych miejsc w Polsce.  Jest ich wielu, o czym świadczy wysokie obłożenie. Sęk w tym, że jak zauważa radny Andrzej Zagroba, frekwencja ta nie przekłada się na dochody OWiR.

Zdaniem radnego należy podnieść opłaty za korzystanie z usług ośrodka.  – Chcemy to zrobić, ale w taki sposób, żeby nie odstraszyć klientów – odpowiada wójt Eugeniusz Galek. – Nie można tego zrobić nagle, chociaż chciałoby się, bo zawsze zarobek kusi. Uporządkujemy szyki, żeby nasze stuprocentowe obłożenie OWiR-u nie kolidowało z funkcjonowaniem szkoły. Po likwidacji gimnazjum niektóre sale będą wolne. Ukierunkujemy je tak, żeby pozostała część szkoły nie była zaangażowana w przyjmowanie gości.
Hala sportowa w Cmolasie

2 Komentarze

  1. Proponuję zadać pytanie dotyczące ile OWIR ma na tym zysku ,a nie jakie jest obłożenie bo za darmo to wszędzie będzie pełno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.