Festyn pod Sokołem pełen atrakcji. Będą retrocykle, dobra muzyka i… pamuła
W czwartek (15.08) na placu przy Miejskim Domu Kultury odbędzie się Festyn pod Sokołem. Impreza zorganizowana zostanie z okazji 111-lecia obiektu MDK, który wybudowano jako siedzibę Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Początek wydarzenia o godzinie 17. 

Jedną z atrakcji wydarzenia będą Retro Cyklo Animacje. – Mamy w Kolbuszowej pasjonata starych rowerów, jest nim pan Mariusz Kamiński. Zaprezentuje on swoje eksponaty. Przyjadą do nas również retrocykliści z Radomia, gdzie jest muzeum starych rowerów – zapowiada Wiesław Sitko, dyrektor MDK.

Kolbuszowa sentymentalnie

Będą również koncerty. Na plenerowej scenie zaprezentuje się Old Boys Band – jazzowy zespół z Tarnowa, a po nim rockowa formacja z Mielca, Jelly Beans. Utwory taneczne zaprezentuje Orkiestra Dęta  MDK. Gwoździem programu będzie jednak koncert Lasowiackich Hulaków (na zdjęciu).
To zespół z Kolbuszowej, który działa już od ponad rok. Jego liderem jest charyzmatyczny wokalista, Roman Dublański – zaznacza Wiesław Sitko. – Będziemy ustanawiać rekord we wspólnym graniu i śpiewaniu piosenki tej grupy  „Kolbuszowa sentymentalnie”. Każdy uczestnik zabawy otrzyma płytę tej grupy, będzie mógł również wziąć udział w losowaniu nagród. Ponadto zaprezentowany zostanie teledysk jednego z utworów Lasowiackich Hulaków autorstwa kolbuszowianki, Magdaleny Małaczyńskiej.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, ale również doznań kulinarnych. Zapewnią je panie z zespołu Jarzębinki z Weryni. Gospodynie będą częstować pamułą, czyli lokalną zupą owocową. Przygotują także swojskie drożdżówki i chleb, smalec oraz inne smakołyki. Wstęp jest wolny.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.