19 500 zł miesięcznie dla Józefa Kardysia [WIDEO]

Atak starosty na kobietę, której odmówiono leczenia

Rada Powiatu zdecydowała dziś o podwyżce pensji starosty Józefa Kardysia. Dzięki temu zarobi on 19 500 zł brutto miesięcznie z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 r. plus emerytura, którą pobiera od kilku lat.
Decyzja o znacznej podwyżce dla Józefa Kardysia zapadła na dzisiejszej (25.11) sesji Rady Powiatu. Na nowe wynagrodzenie włodarza powiatu składają się:

  • wynagrodzenie zasadnicze – 10 140 zł,
  • dodatek funkcyjny – 3 300 zł,
  • d. specjalny – 4 032 zł,
  • d. za wysługę lat – 2 028 zł.

Razem 19 500 zł brutto.

O taką pensję wnioskował przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Burek: Jego zdaniem na takie pieniądze Józef Kardyś po prostu zasługuje:
– Po pierwsze, jest to rekompensata za ustawową obniżkę uposażenia pana starosty o 20 procent, która miała miejsce trzy lata temu. Po drugie, pan starosta działa bardzo aktywnie na rzecz naszego powiatu. Dba zarówno o drogi, jak i o szkoły i szpital. Przez te 16 lat, odkąd jest na stanowisku starosty, nasza infrastruktura znacznie się poprawiła. Widzimy jak zmieniły się drogi. Pieniądze na ich modernizację przychodziły z zewnątrz właśnie dzięki zaangażowaniu pana starosty. Rozwijają się także nasze szkoły.

– Pan starosta inwestuje też w szpital. Ostatnio w jego infrastrukturę chodnikowo – parkingową trafiło 4 600 000 zł. Półtora miliona dołożymy też do zakupu sprzętu medycznego. Za sprawy personalne szpitala odpowiada jego dyrektor, więc tu nie możemy się wypowiadać. Bardzo dobra jest także współpraca pana starosty z wójtami burmistrza. Zawsze służy im pomocą i radą między innymi w pozyskiwaniu środków.

Z tą laudacją przewodniczącego Burka na cześć starosty możecie się też zapoznać poniżej.
2 Komentarze

  1. Dobrze bylo by poruszyć temat zamykania budynku starostwa na klucz…. wszystkie drzwi wtedy gdy pracownicy sa w pracy. Jak się to ma do przepisów przeciwpożarowych? Wszystkie wyjścia zamknięte takie tam więzienie… petenci obsługiwani w przedsionku czasem gromadzi się tam kilka osób ale to dla dobra wszystkich. I kilka innych głupstw…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.