WOŚP znów gra nad Nilem. Tak było na biegu „Policz się z cukrzycą” [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tak było na biegu „Policz się z cukrzycą” - zdjęcie nr 11.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów gra w Kolbuszowej. Dziś w ramach tego wydarzenia na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „Białkówka” w Nowej Wsi odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”.

32. Finał WOŚP w Kolbuszowej rozpoczęło dziś już o godzinie 9. Wtedy to na hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcące rozpoczął się turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2016 i 2015.

Policzyli się z cukrzycą

Dwie godziny później na ścieżce przyrodniczej „Białkówka” odbył się Bieg „Policz się z cukrzycą”. Wzięło w nim udział ponad 50 osób, w tym żołnierze z 18. Pułku Artylerii z Nowej Dęby, strażacy i burmistrz Jan Zuba.

Zobacz wideo

Galeria zdjęć

Muzyczny wieczór

Od godziny 20 w La Zizanie Pub Game – Bowling Club w Kolbuszowej trwa muzyczny wieczór. Wystąpią między innymi: Tomek Blicharz, Monika Haptaś, Maciej Gosztyła i Władek Serafin.

W niedzielę (28.01) na ulice Kolbuszowej wyjdzie 35 wolontariuszy. Od godz. 15 na hali LO wystąpią: przedszkolaki, grupy taneczne z Kolbuszowej, Niwisk i Cmolasu oraz łyżwiarki figurowe z Dębicy.

Odbędzie się też półgodzinny koncert wokalistów z Fabryka Talentów eM-Voice z Kolbuszowej.

Jedną z gwiazd będzie sześciokrotny rekordzista Guinnessa w Trialu Rowerowym – Krystian Herba. O godz. 18:30 na scenie pojawi się Kabaret Trzecia Strona Medalu. Na koniec o  godz. 19.40 przed budynkiem liceum odbędzie się pokaz ognia, czyli orkiestrowe światełko do nieba.

Z Orkiestrą – jak rok temu – zagra kolbuszowski Mikołaj. W zamian za datek na rzecz WOŚP przewiezie nas swymi magicznymi saniami.

Będzie rekord?

Ponadto w ramach Finału dzieciaki będą mogły zrobić sobie bajeczne makijaże i fryzury, które będą możliwe dzięki uczennicom Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej i wolontariuszkom.

Będzie można zjeść coś smacznego oraz wypić kawę lub herbatę. Na dzieci czekać będą też ścianka, gry i zabawy i inne atrakcje.

– Cały czas zbiórka trwa w Internecie. Wczoraj jak sprawdzaliśmy, mamy ponad 2 tys. zł na naszych aukcjach Allegro i w skarbonach. Wierzymy w to, że w tym roku barierę 50 tys. złamiemy – mówi Tomasz Chlebek ze sztabu WOŚP w Kolbuszowej.

Patronem wydarzenia, jak co roku, jest portal www.kolbuszowalokalnie.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.