Powstał mobilny system ostrzegania i powiadamiania mieszkańców gminy
Kolbuszowski magistrat uruchomił bezpłatną aplikację do komunikacji z mieszkańcami gminy. Za pomocą SMS, e-mail lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji „Blisko” otrzymamy informacje o najważniejszych wydarzeniach, a także komunikaty ostrzegawcze.

Samorządowy Informator SMS ma na celu zapewnienie skutecznej komunikacji Urzędu Miejskiego z mieszkańcami gminy we wszystkich obszarach funkcjonowania. Jak korzystać z SISMS? Najpierw należy wejść na tę stronę internetową. Potem – wpisać w wyszukiwarce hasło „Kolbuszowa”. Jeśli mamy smartfona, powinniśmy pobrać bezpłatną aplikację „Blisko”.
Jeśli chcemy otrzymywać wiadomości drogą mailową lub sms, musimy zarejestrować się przez formularz on-line. Można również zarejestrować się przez kod SMS. W każdej chwili można zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy oraz kanały komunikacji. Dostępne są m.in.: alarmy i ostrzeżenia lokalne, komunikaty i ogłoszenia. Może również otrzymywać informacje z zakresu: gospodarki komunalnej, opłat i podatków lokalnych, kultury, sportu i rekreacji.
W aplikacji „Blisko” można też włączyć inne powiadomienia: na temat zaginionych dzieci, komunikaty o zagrożeniach pogodowych, informacje o planowanych i awaryjnym wyłączeniu prądu z dokładnością do ulicy i numeru bloku, komunikaty o jakości powietrza i informacje pyłkowe dla alergików.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.