Szalony pościg za pijanym kierowcą. Próbował zepchnąć radiowóz z drogi
Sceny niczym z filmu kryminalnego miały miejsce wczoraj (20.05) w nocy w Kolbuszowej. Osobowe BMW, którym kierował (jak się potem okazało pijany) 26-letni mieszkaniec miasta, uciekając przed policją, próbował zepchnąć radiowóz z drogi uderzając w trakcie jazdy w jego prawy bok.

Wszystko zaczęło się od godz. 1, kiedy to policjanci na jednym z parkingów przy ul. Rzeszowskiej zauważyli, że kierowca BMW wprowadził auto w poślizg. Funkcjonariusze  podjechali do pojazdu włączając sygnały dźwiękowe. Mężczyzna jednak nie zastosował się do polecenia zatrzymania i zaczął uciekać drogą krajową nr 9, w kierunku Rzeszowa. Potem skierował się w stronę Przedborza, jadąc przez miejscowości: Domatków, Bukowiec, Poręby Kupieńskie i Przedbórz.
W trakcie ucieczki kierowca wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas, lekceważąc znaki drogowe i zmuszając jadących z przeciwnej strony do zatrzymywania się lub zjazdu na pobocze w celu uniknięcia zderzenia. W pościg za uciekającym pojazdem włączyli się drugim radiowozem dzielnicowi. Podczas wyprzedzania kierowca BMW próbował zepchnąć radiowóz z drogi uderzając w prawą stronę policyjnego samochodu. Funkcjonariusze wyprzedzili BMW i zblokowali mu dalszą drogę ucieczki.

Przy zastosowaniu chwytów obezwładniających wyciągnęli kierowcę z pojazdu. Od 26-latka policjanci wyczuli alkohol, mężczyzna trudem utrzymywał równowagę. Odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, został więc przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew.
26-latek trafił do izby wytrzeźwień, a stamtąd został przewieziony na policję, gdzie usłyszał zarzut nie stosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawiania wolności. W sprawie trwają dalsze czynności. Po zgromadzeniu niezbędnych dowodów odpowie m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, uszkodzenie mienia i wykroczenia drogowe.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.