Klasa o profilu wojskowym w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej?

Przysięga "Terytorialsów" w Kolbuszowej. Będą utrudnienia w parkowaniu

Wszystko wskazuje, że w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej pojawi się klasa technikum o profilu wojskowym. Ma ruszyć 1 września 2023 roku. Czy znajdą się chętni na taki kierunek?

To, że w ZST powstanie klasa technikum o profilu wojskowym, wydaje się być przesądzone. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu.
Kolejnym krokiem jest uzyskanie zgody od Ministra Obrony Narodowej. Wnioskować o to będzie Zarząd Powiatu. Ostatnim etapem ma być nabór uczniów. Z tym jednak nie powinno być problemów.

W ZST z powodzeniem od lat działa bowiem Związek Strzelecki „Strzelec”, zrzeszający młodzież wykazującą zainteresowanie wojskowe. Strzelcy reprezentują szkołę na imprezach i uroczystościach, angażują się także w różne inicjatywy pomocowe.

– Właśnie z myślą o tej młodzieży rozpoczęliśmy przygotowania do utworzenia oddziału wojskowego – wyjaśnia starosta Józef Kardyś.
Powiat zobowiązuje się do ponoszenia kosztów kształcenia w oddziale przygotowania wojskowego przekraczających wydatki bieżące ponoszone na ucznia w pozostałych oddziałach szkolnych.

Klasa o profilu wojskowym w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej? Jest decyzja
Klasa o profilu wojskowym w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej? Jest decyzja
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.