Radni odwołali dziś Józefa Kardysia ze stanowiska starosty. Jaki był w tym cel?

Atak starosty na kobietę, której odmówiono leczenia

Dziś (15.11) w kolbuszowskim starostwie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu kadencji 2014-18, podczas której niespodziewanie pojawił się punkt dotyczący… odwołania Józefa Kardysia ze stanowiska starosty. Głosowanie było tajne. Mimo tego, decyzja radnych w tej sprawie była jednogłośna. Dotychczasowego włodarza zastąpił dobrze znany Ryszard Sukiennik z Trzęsówki.

Kampania wyborcza 2018

Tym razem w roli głównej Ryszard Sukiennik – sołtys Trzęsówki, członek Zarządu Powiatu Kolbuszowskiego i radny powiatowy PiS.

Opublikowany przez Kolbuszowa.lokalnie24.com Wtorek, 16 października 2018

W sobotę (17.11) o godz. 9 odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Powiatu, podczas której wybrany zostanie nowy starosta. I wszystko wskazuje, że będzie nim… Józef Kardyś.
Po co więc było to odwoływanie go ze stanowiska? Radni, z którymi dziś rozmawialiśmy, mówią, że chodzi o kasę, czyli o to, żeby starosta (dzięki odwołaniu) mógł przejść na emeryturę (i ją pobierać), a przy okazji – dostać odprawę (dwie pensje – ponad 26 tys. brutto). Odprawę (w przypadku reelekcji Kardysia) dostanie też „starosta” Sukiennik… Niby złamania prawa nie ma, ale niesmak jak najbardziej jest.

18 Komentarzy

  1. Poprostu kradzież w biały dzień,Kolbuszowska władza,zamiast „czarnej polewki” dostała pyszny.rosół z dorodnej kury

  2. Kompromitacja totalna, bez owijania w bawełne. Łapa łape myje. Ktoś chce powiedzieć jaka oni partie reprezentują? Zarząd partii powinien być powiadomiony o tej patologicznej sytuacji i wyciągnąć wnioski.

    • Nie tylko kasa ,ale i układy.Radni pis wybrali kardysia, bo zatrudnia ich całe rodziny w starostwie i starostwu podległym instytucjach.

  3. Złodziejstwo!!! Dostaną po 21 tys odprawy na rękę, jeden za 3 dni fikcyjnego starostowania a drugi za 3 dni przerwy w starostowaniu. Piękne podziękowanie wyborcom. Czy raczej rekompensata za przegrane wybory Pana Sukiennika? Jak Pan może spojrzeć rano w lusterko?

  4. Oczywiście, ze jest to zlamanie prawa, bo jest dzialaniem na szkodę wlasnego urzedu, a poza tym jest nieslusznym wzbogaceniem.

  5. Brawo! Kolbuszowa po raz kolejny pokazała jak dobrego i uczciwego wybrała starostę.Bo przecież mamy dobry rząd wybitnych fachowców i ludziom żyje się co raz lepiej. Tylko czekać aż przyjedzie Polsat i rozgłośni afera – a jak będę rozmawiać ? Po migowemu ☺

  6. Założę się ze kolejnym prawilnym politykiem który stoi na straży praworządności będzie Marian H. Gmino Kolbuszowa ogarnij się w końcu to ludzie starego system, robią dla siebie a nie dla innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.