Już jutro „Rockowa Kolbuszowa” – pierwsza i nie ostatnia [WIDEO]

W piątek (27.12) o godzinie 19 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbędzie się festiwal „Rockowa Kolbuszowa”. Zagrają: Iron Head, Rise Above The Nile i RoseMerry.

To inicjatywa, którą wymyśliliśmy sobie razem, chcąc trochę rozkręcić nasze miasto, bo dawno nic takiego tutaj się nie działo – mówi nam Tomek Lenart, organizator festiwalu, a zarazem lider zespołu Iron Head. – Mam nadzieję, że to się przyjmie i będzie na to zapotrzebowanie, bo już mamy pomysły na kolejne edycje. Kilka lat temu Łukasz Nowak organizował w Kolbuszowej cykliczne koncerty pt. „More than music”. Jestem mu wdzięczny za to, co robił dla kolbuszowskiej sceny. Chcemy podążać tą drogą.
– Planujemy na nowo rozruszać miasto – dodaje nasz rozmówca. – Jeszcze kilka lat temu bardzo często odbywały się tu koncerty. Nam zdarzało się grać w Kolbuszowej nawet dwa razy w tygodniu. W ostatnim czasie jest jakby posucha. Chcielibyśmy to zmienić. Mamy nadzieję, że nie skończy się na pierwszej edycji „Rockowej Kolbuszowej”. Gorąco w to wierzymy. Tym bardziej, że mamy ku temu super warunki. MDK bardzo nas wspiera. Nie musimy się nawet jakoś mocno wysilać. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

Rockowa Kolbuszowa #1

  • Rised Above The Nile z Kolbuszowej To ich debiut, choć są to muzycy znani na lokalnej scenie. Ich brzmienie to metalcore. Skład: Łukasz „Thasior” Stagraczyński – wokal, Maks Starzec – bębny, Michał Kłosiński – gitara, Konrad Mokrzycki – gitara,  Adrian Pawłowski – bas.
  • RoseMerry Ekipa z Rzeszowa. Ich brzmienie to mix bluesa i rocka. Wokalistką jest Kasia Krawczyk z Kolbuszowej. W piątek razem z nią i jej zespołem wystąpi jej tata, pan Stanisław.
  • Iron Head z Kolbuszowej Grają heavy metal. Skład: Weronika Augustyn – wokal, Tomek Lenart – gitara, wokal, Krzysztof Fryc – gitara, Emilia Micał – bas, i Bartosz Urban – perkusja.

1 Komentarz

  1. Gratulacje dla organizatorów, kawał świetnej roboty. Poczułem się jak za młodych lat. Miło było widzieć starą gwardię na tej imprezie.
    Tomek oby tak dalej i więcej młodych osób którzy chcą coś robić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.