Basen w Cmolasie nadal zamknięty. Jak długo?

Basen w Cmolasie nadal zamknięty. Jak długo?

Można już korzystać z pływalni krytej „Fregata” w Kolbuszowej. Jego otwarcie jest wynikiem poluzowań rządowych obostrzeń związanych z koronawirusem. Nadal zamknięty jest basen w Cmolasie. Dlaczego?
Wszystkie pływalnie kryte w Polsce zamknięto 17 października 2020 roku w związku  z objęciem całego kraju „strefą czerwoną”. Tak zdecydował rząd w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Stan ten trwał prawie cztery miesiące.

W piątek (12.02) baseny otwarto. Jednym z nich jest kolbuszowska „Fregata”. Jest ona dostępna dla klientów od godziny 6 rano do godziny 22. Z uwagi na covidowe obostrzenia obowiązują tam jednak zasady reżimu sanitarnego oraz limit wejść na pływalnię (maksymalnie 50 osób jednocześnie). Zamknięte pozostają sauna, zjeżdżalnia oraz jacuzzi.

Basen bez wody

W dalszym ciągu nieczynny jest basen w Cmolasie. Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji, który zarządza tym obiektem, wydał oświadczenie o treści:

„Decyzją Prezesa Rady Ministrów od dnia 12 lutego 2021 r. warunkowo na okres dwóch tygodni umożliwiono funkcjonowanie pływalni w Polsce. Jeśli decyzja o otworzeniu pływalni zostanie przedłużona pływalnia kryta w Cmolasie wznowi działalność w pełnym zakresie w marcu 2021 roku. Wszystkich naszych klientów przepraszamy za utrudnienia i liczymy na zrozumienie i zapraszamy miejmy nadzieję że niebawem”.
Skąd takie stanowisko? Jak się dowiedzieliśmy, z basenu w Cmolasie spuszczono wodę. W związku z tym ewentualna zmiana decyzji rządu o ponownym zamknięciu wszystkich pływalni w Polsce, wiązałaby się dla OWiR z dużymi kosztami. Stąd decyzja o nie otwieraniu pływalni i wstrzymaniu się z tym do czasu wydania przez rząd ostatecznej decyzji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.