„Wieczór Trzech Króli”, czyli Szekspir według Grzegorza Wójcickiego
We wtorek (15.01) o godzinie 19 w Miejskim Domu Kultury wystawiony zostanie spektakl pt. „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie” w reżyserii Grzegorza Wójcickiego (na zdjęciu).

To nowa inscenizacja komedii Williama Szekspira. Na scenie wystąpią uczniowie podkarpackich szkół średnich i jedna studentka, czyli: Natalia Dłużyńska, Wiktoria Gazda, Wiktoria Hodór, Karol Jabłoński, Maciej Koń, Mateusz Sochacki, Małgorzata Urban, Dawid Węglowski i Borys Winiarski.
Fot. Monika Chmielowiec

Premiera przedstawienia w formie komedii dell’arte odbyła się wiosną ubiegłego roku podczas Nocy Muzeów w kolbuszowskim skansenie. Spektakl ten był efektem zajęć teatralnych, które odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej.
W nowej inscenizacji nie ma już widowiskowej jarmarcznej formy, dokonałem też niewielkich zmian w doborze ról – mówi Grzegorz Wójcicki. – Jest tu przenikanie się przeróżnych światów. Tekst dramatu dopełniony jest fragmentami zaczerpniętymi z innych dzieł Szekspira oraz utworami o charakterze apokaliptycznym, przez co motywacje postaci nabrały nowego znaczenia – dodaje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.