Uzyskał najwięcej głosów mieszkańców, ale starostą nie został [POSŁUCHAJ]
Najlepszy indywidualny wynik w wyborach do Rady Powiatu uzyskał Grzegorz Romaniuk. Poparcia udzieliło mu aż 3 108 mieszkańców. Drugi pod tym względem Henryk Wojdyło zdobył 1 354 głosów, trzeci starosta Józef Kardyś – 1 099. Mimo takiego poparcia Romaniuk nie pełni żadnej funkcji, nawet tej najmniej istotnej. Został zmarginalizowany do roli lidera trzyosobowej opozycji.

Bo w samorządzie powiatu to nie mieszkańcy decydują o wyborze włodarza, tylko komitet, który ma większość. A że wygrał PiS, to starostą został szef powiatowych struktur tej partii, Józef Kardyś (chwilowo zawieszony). Radni PiS obstawili też wszystkie najważniejsze i najlepiej płatne stołki.
Byłem przygotowany do pełnienia funkcji starosty. Jednak większość w radzie ma PiS i wiadomo było, że nie mam najmniejszych szans na to stanowisko. Jest mi przykro, bo być może zawiodłem moich wyborców, którzy obdarzyli mnie ogromną liczbą głosów. Realia są takie, jakie są. Taka jest polityka, niestety – komentuje radny Romaniuk. – Niemniej na pewno będę starał się realizować postulaty, które zawarłem w programie wyborczym, poprzez działalność w radzie. Jednak jestem świadom, że nie będzie to łatwe. 

 

7 Komentarzy

  1. Nie został starostą, bo ludzie którzy z nim siedzą w polityce wiedzą dobrze, że oprócz życzliwego uśmiechu kojarzy się również ze znikajacymi pieniędzmi publicznymi. Kiedyś ktoś się szczegółowo przyjrzy naszej „wspaniałej” fundacji i bedzie większy wstyd na kraj, jak z tą całą odprawą obecnego starosty.

    • Szanowny Panie, bardzo proszę o konkrety. Jeżeli ma Pan dowody, to należy zgłosić przestępstwo na policję lub do prokuratury. Jeśli nie, to proszę nie pisać wyssanych z palca bzdur bo po pierwsze godzi Pan w cześć i dobre imię przedstawionej osoby i może to zostać uznane za zniesławienie a Pan pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a po drugie Pana zachowanie jest zwyczajnie podłe i tchórzowskie skoro oczernia Pan innych w internecie nie podając swojego imienia i nazwiska. Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej odwagi, Kamila Sokołowska

  2. Cała kampania wyborcza robiona za publiczne pieniądze! Ciekawy jestem skąd środki na całą kampanie wyborczą?
    Wiem co piesze!

  3. Pani Kamilo, nie oszukujmy się z roku na rok kluby sportowe w Kolbuszowej ubożeją, a pieniadzę które im się potrąca wędrują na konto fundacji, w większości na pokrycie długów i zawyzonych pensji. Stanowisko prezesa fundacji od lat jest karta przetargową dla lokalnych polityków. Obecny prezes fundacji drugą juz kadencję dał PiSowi większość w Radzie Miejskiej i od tych dwóch kadencji pełni swoje stanowisko w fundacji, co oczywiście nie koliduje z zajmowanym przez niego stanowiskiem radnego powiatowego. Pozdrawiam i proszę o poszanowanie mojego prawa do prywatności z racji bycia osobą niepubliczną Andrzej R.

  4. Ja tam nie wiem co gdzie znika ale mnie on się kojarzy z pojawianiem się to znaczy tu wycieczka tu wyjazd.Trochę mi szkoda bo albo pracuję albo jeżdżę ale tłumaczyć to można łatwo że Mikołaj to w domu nie zagrzeje musi bez przerwy podróżować.

  5. Pan Grzegorz Romaniuk stara sie jak najlepiej wypelniac swoje obowiazki nie rozumeim dlaczego ludzie nie sa wdzieczni tylko jakies tam kunja insynuacje z palca wyssane aby komus wsadzic szpile. Kochani kolbuszowianie zacznijcie myslec pozytywnie o ludziach ktorzy dla Was staraja sie zrobic cos dobrego.

  6. pan Grzegorz owszem moze i stara sie robic dobrze tylko nie bardzo wiem komu ,od kilku lat kolbuszowscy pilkarze zwracaja mu uwage by na gornym boisku zrobil cos z tym smiesznym ogrodzeniem ktore jest podniesione o 40 cm przez co pilka ciagle laduje w lesie zamiast zatrzymywac sie na siatce ktora wlasnie po czasi to to powinna tam byc . Koszt tej smiesznej poprawki to moze 200-300 zl a jakie ulatwienie. Ale nawet za to sie nie ma kto w tej pozal sie Boze fundacji wziasc ?? Ale na wycieczke wszyscy chetni …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.