Sensacyjne znalezisko w Niwiskach. Odkopali tajną broń Hitlera! [ZDJĘCIA]

Fot. Lager Mielec

Vergeltungswaffe-2 (V-2) była pierwszym pociskiem rakietowym, który dotarł na wysokość 100 km czyli w przestrzeń kosmiczną. Broń ta była nadzieją Adolfa Hitlera na odwrócenie losów wojny. I właśnie szczątki tej rakiety znaleziono w sobotę (16.11) w Niwiskach
Rakiety V-2 w czasie II wojny światowej były także testowane na tajnym poligonie w Bliźnie, w gminie Ostrów. Bywało, że Niemcy gubili wystrzelane rakiety. Fragmenty (głowicę) jednej z nich w sobotę (16.11) zlokalizowano i wydobyto z ziemi na polach w Niwiskach, po prawej stronie drogi, jadąc od Kolbuszowej. Teren był podmokły, a wykop głęboki, stąd do wydobycia V-2 użyto specjalistycznej koparki.

Znaleziono także narzędzia, którymi w 1943 r. Niemcy próbowali odkopać ocalałe części rakiety. Akcję realizowały stowarzyszenia Perkun z Trześni oraz Relic Hunter z Przemyśla. Pasjonatów historii wspierali w tym strażacy ochotnicy z Niwisk. Wydobyte elementy trafią do muzeum w Bliźnie.

Wideo: Relic Hunter

Tak wygląda Wunderwaffe wydarte ziemi po 80 latach 🙌#wunderwaffe #rocketV2 #german #worldwar2 #relichunter #filmfreakz #stowarzyszeniehistoryczneperkun #discoverychannel #vrona_handmade_leathercraft #history #quest #treasure #historychannel #polsatplay #dravapl

Opublikowany przez Relic Hunter Sobota, 16 listopada 2019

Zdjęcia: Relic Hunter

Zdjęcia: Lager Mielec
Ponad cztery lata temu szczątki rakiety V-2 wydobyto w lesie koło Dobrynina, w gminie Przecław. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Roman Rusin, który zdecydował się na ujawnienie tajemnicy swego ojca, żołnierza Armii Krajowej – płk. Aleksandra Rusina (1914-2008), której strzegł przez ponad 70 lat.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.