Pamiętajmy o tych, którzy odeszli… W tym roku pożegnaliśmy Władysława Pogodę
1 listopad to dzień szczególny. To czas, w którym wspominamy tych, których już wśród nas, niestety, nie ma… W tym roku odszedł znany muzykant spod Kolbuszowej, Władysław Pogoda.

Urodził się w 1920 r. Umiejętność gry na skrzypcach pozwoliła mu przeżyć II wojnę światową, kiedy jako nastolatek został wywieziony na przymusowe roboty do Niemiec. Po 1945 roku wrócił do Huciny, w gminie Niwiska, i zaczął grać w różnych zespołach. Działał głównie w Kolbuszowej i okolicach.
Był liderem legendarnej Kapeli Władka Pogody. Przez lata współpracował z Miejskim Domem Kultury w Kolbuszowej. Grał lasowiackie melodie: polki, oberki i walczyki. Zdobył wiele nagród, m.in. imienia Oskara Kolberga. Doczekał się 5 dzieci, 13 wnucząt, 20 prawnucząt i 2 praprawnuków.
Zmarł 20 czerwca. Pochowany został na cmentarzu w Kosowach. Żegnała go liczna rodzina, przyjaciele i miłośnicy jego twórczości. W ostatniej drodze towarzyszyli mu również jego uczniowie – znani muzycy, m.in. Paweł Steczkowski oraz Jan i Marcin Pospieszalscy, z którymi koncertował i nagrywał płyty.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.