Opowie jak zjadł psa
W sobotę (24.02) o godz. 18 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej wystawiona zostanie sztuka pt. „Jak zjadłem psa” według przepisu Jewgienija Griszkowca. Spektakl zaprezentuje  Mateusz Załuska, aktor z Teatru Pozytywnie Skopani ze Skopania i Teatru Czwartek w Tarnobrzegu.
Specjalnie dla potrzeb tego spektaklu zaaranżujemy przestrzeń w trochę inaczej niż zwykle – zapowiada Wiesław Sitko, dyrektor MDK. – Sztuka nie będzie się odbywała na scenie, tylko na niewielkim podwyższeniu na proscenium (część sceny znajdująca się przed kurtyną w budynku teatralnym – od red.). Wszyscy, którzy przyjdą, będą mieli bardzo blisko kontakt z artystą. Będą go mogli oglądać z każdej ze stron. Jest to rozwiązanie stosowane w wielu teatrach w Polsce. U nas będzie po raz pierwszy.
Akcja spektaklu toczy się na rosyjskiej marynarce wojennej, gdzie koreański kucharz, nikomu nie mówiąc, ugotował psa. Główny bohater sztuki będzie opowiadał jak to „danie” skonsumował.

– Jest to wytrawny monodram – zaznacza dyrektor Sitko. – Ciężko to nazwać komedią, choć zawiera ciekawe elementy. Na pewno nikt na tym przedstawieniu  nie uśnie, wszyscy obejrzą to do końca z zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy, wstęp jest wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.