Mieszkańcy Kolbuszowej Górnej nie chcą masztu telefonii komórkowej
Do naszej redakcji wpłynęło pismo od mieszkańców Kolbuszowej Górnej, którzy sprzeciwiają się budowie masztu telefonii komórkowej. Obiekt ten ma powstać ok. 400 m od linii zabudowań.

– Niektórzy z nas są właścicielami nieruchomości sąsiadujących z działką, na której planowana jest realizacja tej inwestycji. W związku z tym stanowczo sprzeciwiamy się budowie na niej stacji bazowej telefonii komórkowej – czytamy w piśmie. – Budowa tego obiektu w sąsiedztwie budynków mieszkalnych stanowi źródło bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców, jest przyczyną uszczerbku dla walorów środowiskowych, krajobrazowych, architektonicznych i estetycznych.
– Na liczne nieprawidłowości związane z eksploatacją stacji bazowych wskazywała Najwyższa Izba Kontroli. Liczne badania naukowe wykazują bardzo negatywny, niejednokrotnie posiadający skutki śmiertelne, wpływ fal elektromagnetycznych emitowanych przez stacje bazowe  na zdrowie i życie nie tylko ludzi, ale i zwierząt, ptaków, a także roślinność – alarmują mieszkańcy Kolbuszowej Górnej.
Przypomnijmy, że cztery lata temu głośno było o planowanej budowie masztu  telefonicznej wieży przekaźnikowej. Miał on stanąć w środku osiedla, między ul. Krakowską a ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. W wyniku protestów okolicznych mieszkańców z inwestycji wyszły nici.
Czy podobnie będzie w przypadku Kolbuszowej Górnej? Wszystko wskazuje na to, że sprawa stanie na jutrzejszej (22.02) sesji Rady Miejskiej. Do tematu powrócimy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.