Przed nami kolejne wydarzenie artystyczne w Kolbuszowej. Tym razem będzie to wernisaż wystawy malarstwa Kingi Kolouszek

Kolejne wydarzenie artystyczne w Kolbuszowej. Tym razem wernisaż wystawy malarstwa Kingi Kolouszek
Fot.: FB Kingi Kolouszek

W piątek (20.01), o godzinie 17 w budynku dawnej synagogi przy ulicy Piekarskiej 17, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Kingi Kolouszek pt. „Quantum – plany równoległe”.

Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, który mieści sie w budynku dawnej synagogi zaprasza na wernisaż. Będzie to otwarcie wystawy malarstwa Kingi Kolouszek „Quantum – plany równoległe”.
W programie wydarzenia – koncert muzyki jazzowej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Niwiskach. Ekspozycja otwarta będzie do 4 marca 2023 roku w godzinach otwarcia placówki. Wstęp jest wolny.

Kinga Kolouszek urodziła się w Kolbuszowej. Ukończyła Liceum Plastyczne w Rzeszowie, a potem Europejską Akademię Sztuk w Warszawie.

W 2000 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie związała się z grupą Emocjonalistów. Tam tworzyła, brała udział w wielu wystawach i plenerach malarskich na całym świecie. Uczyła w nowojorskich szkołach, prowadziła również warsztaty artystyczne.

Choć zajmowała się głównie malarstwem figuratywnym, z biegiem czasu zaczęła wystawiać prace abstrakcyjne. Jej fascynację kolorem w pełni oddaje seria obrazów abstrakcyjnych inspirowanych fizyką kwantową − „Quantum – plany równoległe”.

W 2017 roku jej prace z tego cyklu zadebiutowały na międzynarodowej konferencji fizyków kwantowych w Lublinie. Prezentowano je potem na wystawach w Polsce i zagranicą.
Prace malarki można było także podziwiać w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, a także w …  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Kolejne wydarzenie artystyczne w Kolbuszowej. Tym razem wernisaż wystawy malarstwa Kingi Kolouszek

Kolejne wydarzenie artystyczne w Kolbuszowej. Tym razem wernisaż wystawy malarstwa Kingi Kolouszek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.