Kolbuszowski szpital rozpoczął inwestycje za ponad jedenaście milionów złotych
Szpital Powiatowy w Kolbuszowej rozpoczął konsumpcję prawie 10-milionowej dotacji unijnej. Pieniądze te pozwolą na powstanie pięciu sal na bloku operacyjnym: trzy operacyjne oraz po jednej przygotowania pacjenta i wybudzeń. Każda z nich wyposażona zostanie w tor wizyjny umożliwiający rejestrację i transmisję zapisu operacji w celu bezpośredniej konsultacji medycznej w trakcie zabiegu.

Blok operacyjny wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt medyczny. Zakupione mają zostać m.in.: laser do kruszenia kamieni, zestaw narzędzi artroskopowych z optyką oraz nóż ultradźwiękowy. Kupione zostaną też: tomograf komputerowy, sprzęt do rentgenodiagnostyki i wysokiej klasy aparat USG.
Przeniesienie obecnego bloku operacyjnego na parter szpitala pozwoli na rozwój oddziału urologicznego, który obecnie funkcjonuje jako pododdział w strukturach oddziału chirurgicznego. Co istotne, równolegle w lecznicy powstaje Centralna Sterylizatornia. To zadanie realizowane będzie przy udziale funduszy własnych szpitala. Umieszczony zostanie tam nowy sterylizator parowy.
Zakończenie tych wszystkich prac planowane jest na wrzesień b.r. Wartość całego zadania wynosi 11 540 826 zł, przy czym wkład środków europejskich to 9 742 492 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.