Sukces. Kolbuszowianka walczy o tytuł Nauczyciela Roku. Jest w finale
Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, Aneta Konefał, znalazła się wśród finalistów konkursu „Nauczyciel Roku”. Plebiscyt organizuje Tygodnik Społeczno-Oświatowy „Głos Nauczycielski”.
Trzynastkę nominowanych w sobotę (23.09) wybrało jury, które obradowało pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego. Kolbuszowianka jest jedyną reprezentantką Podkarpacia w tym zacnym gronie. Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 10 października b.r. podczas uroczystej gali.
Aneta Konefał jest mieszkanką Kolbuszowej, ma męża Mariusza i synka Tymoteusza. Od września 2014 r. jest dyrektorem Przedszkola Publicznego nr 1. Wcześniej pracowała jako nauczycielka w PB nr 3. Na swoim koncie ma m.in. prestiżowy laur imienia Marii Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawany przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Znalazła się też w gronie laureatów konkursu „Nauczyciel Roku”.
Kolbuszowianka ma na swoim koncie szereg spektakularnych przedsięwzięć. Jednym z ostatnich jest akcja „Mały Miś w świecie literatury”, w której wzięło udział kilkaset przedszkoli i 320 nauczycieli z całej kraju. W ramach projektu w świat ruszyło blisko ćwierć tysiąca… pluszaków. Akcja, o której głośno było nawet poza granicami naszego kraju, miała przede wszystkim zachęcić maluchy do czytania,  przyczynić się do kształtowania u nich postaw otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.