Wybieramy Negatywy 2021 roku [ANKIETA]

Wybudują hydrofornię przy drodze na Sędziszów

Wracamy do naszych podsumowań. Tym razem wybraliśmy najbardziej bulwersujące, skandaliczne i przykre wydarzenia – Negatywy 2021 roku.

Wybraliśmy pięć propozycji. Są to naszym zdaniem największe Negatywy 2021 roku. Jednak o ich kolejności zdecydujecie Wy, Drodzy Czytelnicy.
Macie na to tydzień, czyli do 19 stycznia, do godziny 22.. Głosowanie odbywa się zarówno na naszym portalu, jak i na Facebooku (Nasza Kolbuszowa).

Negatywy 2021 roku

Loading poll ...

Lekarz odmówił

Lekarz odmówił udzielenia pomocy pani Elżbiecie Wilk, którą karetka przywiozła na Izbę Przyjęć Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Kobieta narzekała na ostry ból brzucha, wymagała pilnego płukania żołądka. Medyk był jednak nieugięty. Jakiś czas potem oliwy do ognia dolał starosta Józef Kardyś, który skrytykował… panią Elżbietę. Zarzucił jej między innymi „plucie we własne gniazdo”. Starosta zaatakował również media, które opisały sprawę.

Likwidacja pediatrii

W listopadzie 2021 roku Rada Powiatu podjęła decyzję o wykreśleniu Oddziały Dziecięcego ze szpitala w Kolbuszowej. Pediatria przestała istnieć już nawet teoretycznie. W rzeczywistości zamknięta była od roku. Oficjalny powód to brak lekarzy i zbyt mała liczba małych pacjentów. Jak było naprawdę?

Kolejny oddział do likwidacji? Czy to koniec interny?
Pensje włodarzy

Szokujące podwyżki pensji włodarzy powiatu kolbuszowskiego. Najbardziej skorzystał na tym starosta Józef Kardyś, który zarabia miesięcznie 19 500 zł brutto. Tysiąc mniej ma burmistrz Jan Zuba. Wypłaty wójtów wynoszą od 17 523 zł do 16 500 zł.

Starosta Józef Kardyś, Kolbuszowa Lokalnie

Diety radnych

Zamieszanie wokół diet kolbuszowskich radnych. Ich uposażenia miały wzrosnąć ponad dwukrotnie. Najwięcej na tym miał skorzystać przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Wilk. Miał dostawać bo 3 027 zł netto miesięcznie. Dwaj jego zastępcy w prezydium, Krzysztof Wójcicki i Krzysztof Kluza, mieli dostawać po 2 351 zł. Uposażenie pozostałych radnych miało wynosić 2 029 zł. Ostatecznie, po nagłośnieniu tematu przez media, radni zrezygnowali z podwyżek.

Żenujące pustki na sali obrad Rady Miejskiej
Śmierć koni

W noc sylwestrową na drodze krajowej nr 9 w Hadykówce samochód potrącił dwa spłoszone przez fajerwerki konie. Jedno ze zwierząt zginęło na miejscu, drugie musiało zostać dobite. Informacja ta bardzo poruszyła mieszkańców. Czworonogi pochodziły ze stadniny w Nowej Wsi. Zwierzęta w liczbie ponad 20, wystraszone najprawdopodobniej przez wystrzały pirotechniczne, rozbiegły się po powiecie…


Negatywy minionych lat

  • 2013 – Przekręty wójta Raniżowa.
  • 2014 – Wójt Raniżowa w areszcie.
  • 2016 – Koniec porodówki.
  • 2017 – Wysepki na Jana Pawła II.
  • 2018 – Odprawa dla starosty.
  • 2019 – Nie chcą chorych dzieci w Kupnie.
  • 2020 – Wygaszenie pediatrii.
  • 2021 – ?

1 Komentarz

  1. Jeśli możecie, proszę redakcję o uwzględnienie podjęcia uchwały o podwyżce opłaty za odbiór śmieci. Rozbój w biały dzień, sprawa ta podniosła i podnosi ciśnienie niejednemu mieszkańcowi gminy Kolbuszowa :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.