Wraca temat zmiany czasu pracy Urzędu Miejskiego. „Ogłośmy to w kościele”
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej wrócił temat zmiany czasu pracy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Stało się tak za sprawą Michała Karkuta. Przekonuje on, że mieszkańcy, aby załatwić swe sprawy w magistracie, muszą brać urlop, albo zwalniać się z pracy.

Obecnie Urząd Miejski jest otwarty dla petentów od godz. 7:30 do 15:30 od wtorku do piątku, w poniedziałki zaś w godz. 8-16. Radny Michał Karkut proponuje, żeby przynajmniej raz w tygodniu magistrat funkcjonował w godzinach 10-18. Napisał w tej sprawie petycję do władz gminy.

Burmistrz jest na nie

Od burmistrza Jana Zuby otrzymał odpowiedź wskazującą, że zmiana godzin urzędu nie jest na chwilę obecną możliwa. W piśmie tym czytamy też, że do magistratu wpłynęły dotąd żadne wnioski lub skargi odnoszące się do czasu pracy urzędników. Co na to radny?
Panie burmistrzu, odpowiedź ta zupełnie mnie i mieszkańców nie satysfakcjonuje – oświadczył Michał Karkut na ostatniej sesji. – Żyjemy w czasach, kiedy ludzie za pracą jeżdżą po kilkadziesiąt kilometrów. Czasem w urzędzie muszą pojawić się osobiście, nie wszystko da się załatwić przez Internet. Dlatego apeluję jeszcze raz: rozważcie tę propozycję i wyjdźcie w końcu naprzeciw mieszkańcom naszej gminy.

Michał Karkut: Mówmy o tym

 – Nie chodzi o to, żeby wprowadzić to z dnia na dzień. Przygotujmy na to ludzi, przez miesiąc, mówmy i piszmy o tym – dodał. – Niech to będzie ogłoszone publicznie, nawet w kościołach. Wtedy mieszkańcy się przyzwyczają, że w dany dzień mogą przyjść do urzędu później, nie muszą zwalniać się z pracy. To także ułatwiłoby pracę nam radnym. Pozwoliłby np. zwołać komisję popołudniu lub prowadzić dyżury itd.
Radny Michał Karkut

Odpowiedź w tej sprawie ma być dostarczona radnemu Karkutowi na piśmie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.