Karkut chce zostać burmistrzem
Na łamach najnowszego Korso Kolbuszowskiego Michał Karkut oświadczył, że poważnie rozważa start w przyszłorocznym wyścigu o fotel burmistrza Kolbuszowej. Podobną deklarację złożył dotychczasowy (od 2005 roku) włodarz gminy Jan Zuba, który podczas ostatnich wyborów nie miał kontrkandydata.

– Zacząłem już prace nad komitetem i z pewnością do wyborów będziemy gotowi – przekonuje Karkut. – Poprzednio wycofałem się ze startu w wyborach na burmistrza i później tego żałowałem. Teraz jeśli podejmę decyzję, to się nie wycofam. Kolbuszowa zasługuje na dobrą zmianę, ludzie mają już dość rządzącego od lat układu i nikt chyba już nie chce, żeby było tak, jak było – dodał.
Michał Karkut dwukrotnie ubiegał się o stanowisko burmistrza Kolbuszowej. Raz przegrał z kretesem, drugi raz wycofał się tuż przed wyborami. W przeszłości był twórcą i liderem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej (z ramienia tej partii dwukrotnie startował w wyborach do Sejmu), w latach 2010-14 zasiadał w Radzie Miejskiej. Obecnie jest sołtysem Kolbuszowej Górnej.

5 Komentarzy

  1. układ ? czym jest PO ? To przodkowie bądź dalej żyjący ludzie z układu, a jakiego? Kto mordował naszych ojców w kopalni wujek? W stoczni gdańskiej? W trakcie wojny i po wojnie kto współpracował? MO? Bezpieka?. Kto walczyl z żołnierzami wykletymi? Kto zaprowadzil wielki dlug PRLu? Kto mordowal Papałe? Rodzine Ulmow? Ksiedza Popieluszke ? Kto wprowadzil stan wojenny? Kto wspolpracowal z niemiecka policja generalnego gubernatorstwa? Kiedys roznie nazywaly sie te organizacje, w ostatnim czasie to sld, kod, PO – to układ.

  2. Karkut nie przegrał z kretesem. Kretes nie startował przecież, tylko Zuba i Romaniuk. I na tle tego drugiego nie miał złego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.