Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego walczą o Sejmik [LISTA KANDYDATÓW]
Za niewiele ponad tydzień, bo 21 października czekają nas wybory samorządowe. Na naszym portalu zaprezentowaliśmy komplet kandydatów na burmistrza, wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych. Wybierać będziemy jednak również naszych przedstawicieli w Sejmiku Województwa – najbogatszym i najbardziej wpływowym samorządzie na Podkarpaciu. Gra więc jest warta świeczki.

My głosujemy w okręgu nr 3 (powiaty: tarnobrzeski, stalowowolski, niżański i kolbuszowski), z którego wybierzemy pięciu radnych. Oby w tym gronie było jak najwięcej naszych ludzi.
W sumie Sejmik liczył będzie 33 radnych. Na liście PiS jest dwoje naszych ludzi. „Jedynkę” dostała była wojewoda , Ewa Draus, a „trójkę” – Bogdan Romaniuk, eks-starosta powiatu. Z komitetu „Wolność w Samorządzie” startuje Artur Kosiorowski z Kupna, numerem 2 na liście PSL jest z kolei Stanisław Kościelny, przedsiębiorca z Huty Komorowskiej. Więcej znanych nazwisk brak. Jedną z najmłodszych kandydatek do Sejmiku jest 18-letnia Wiktoria Rębisz (Kukiz’15) z Kolbuszowej.

„Jedynką” Ruchu Narodowego jest mieszkaniec Kolbuszowej Górnej, Tomasz Buczek (na zdjęciu). Sęk w tym, że startuje on w okręgu nr 1, który obejmuje powiaty: leżajski, łańcucki, rzeszowski. A więc mieszkańcy Kolbuszowszczyzny nie będą mieli możliwości oddania na niego swego głosu.
Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w wyborach do Sejmiku Województwa:

KW Prawo i Sprawiedliwość

      1. Ewa Draus (58 lat) – Kolbuszowa

  1. Bogdan Romaniuk (51) – Lipnica

KKW SLD Lewica Razem

      4. Zbigniew Woźniak (66) – Kolbuszowa

KWW Wolność w Samorządzie

  1. Artur Kosiorowski (43) – Kupno

KW Polskie Stronnictwo Ludowe

      2. Stanisław Kościelny (64) – Huta Komorowska
KWW Kukiz‘15

  1. Wiktoria Rębisz (18) – Kolbuszowa

KKW Platforma Obywatelska Nowoczesna Koalicja Obywatelska

     5. Dominika Rzeźnikiewicz (30) – Majdan Królewski

KW Ruch Narodowy

  1. Dariusz Jaworski (29) – Mazury

KW Wolni i Solidarni

     6. Lidia Kolano (52) – Krzątka

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.