Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego walczą o Sejmik [LISTA KANDYDATÓW]
Za niewiele ponad tydzień, bo 21 października czekają nas wybory samorządowe. Na naszym portalu zaprezentowaliśmy komplet kandydatów na burmistrza, wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych. Wybierać będziemy jednak również naszych przedstawicieli w Sejmiku Województwa – najbogatszym i najbardziej wpływowym samorządzie na Podkarpaciu. Gra więc jest warta świeczki.

My głosujemy w okręgu nr 3 (powiaty: tarnobrzeski, stalowowolski, niżański i kolbuszowski), z którego wybierzemy pięciu radnych. Oby w tym gronie było jak najwięcej naszych ludzi.
W sumie Sejmik liczył będzie 33 radnych. Na liście PiS jest dwoje naszych ludzi. „Jedynkę” dostała była wojewoda , Ewa Draus, a „trójkę” – Bogdan Romaniuk, eks-starosta powiatu. Z komitetu „Wolność w Samorządzie” startuje Artur Kosiorowski z Kupna, numerem 2 na liście PSL jest z kolei Stanisław Kościelny, przedsiębiorca z Huty Komorowskiej. Więcej znanych nazwisk brak. Jedną z najmłodszych kandydatek do Sejmiku jest 18-letnia Wiktoria Rębisz (Kukiz’15) z Kolbuszowej.

„Jedynką” Ruchu Narodowego jest mieszkaniec Kolbuszowej Górnej, Tomasz Buczek (na zdjęciu). Sęk w tym, że startuje on w okręgu nr 1, który obejmuje powiaty: leżajski, łańcucki, rzeszowski. A więc mieszkańcy Kolbuszowszczyzny nie będą mieli możliwości oddania na niego swego głosu.
Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w wyborach do Sejmiku Województwa:

KW Prawo i Sprawiedliwość

      1. Ewa Draus (58 lat) – Kolbuszowa

  1. Bogdan Romaniuk (51) – Lipnica

KKW SLD Lewica Razem

      4. Zbigniew Woźniak (66) – Kolbuszowa

KWW Wolność w Samorządzie

  1. Artur Kosiorowski (43) – Kupno

KW Polskie Stronnictwo Ludowe

      2. Stanisław Kościelny (64) – Huta Komorowska
KWW Kukiz‘15

  1. Wiktoria Rębisz (18) – Kolbuszowa

KKW Platforma Obywatelska Nowoczesna Koalicja Obywatelska

     5. Dominika Rzeźnikiewicz (30) – Majdan Królewski

KW Ruch Narodowy

  1. Dariusz Jaworski (29) – Mazury

KW Wolni i Solidarni

     6. Lidia Kolano (52) – Krzątka

1 Komentarz

  1. Panie Buczek ja Pana widziałem w samorządzie powiatowym lub gminnym , a tak straci Pan pieniądze na kampanie wyborczą i dalej będzie nic z tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.