Kompromitacje 2018 roku




Wracamy do naszych podsumowań. Zestawiając ubiegłoroczne „obsuwy” tradycyjnie mieliśmy kłopoty bogactwa. Naprawdę było w czym wybierać. W końcu udało nam się wyselekcjonować najbardziej, naszym zdaniem, kompromitujące wydarzenia w powiecie. O ich kolejności zdecydowaliście jednak Wy, nasi Czytelnicy, na Facebooku, a dokładnie TUTAJ.

A oto nasza „ósemka” żenad 2018 roku:




1. Odprawa dla starosty

Rada Powiatu odwołała ze stanowiska starostę Józefa Kardysia, by dwa dni później powołać na nowo. Jak się okazało, chodziło o to, żeby włodarz mógł uzyskać świadczenia emerytalne, w tym odprawę w wysokości 62 400 zł brutto. Ponad 15 tys. zł odprawy należało się też Ryszardowi Sukiennikowi, który pełnił funkcję starosty przez… dwa dni. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Na konferencji prasowej w tej sprawie przed siedzibą starostwa dziennikarze i mieszkańcy byli obserwowani przez tajniaka, który, jak się okazało, był policjantem. Możliwe, że działał na zlecenie… starosty. Żeby było mało, wyczuto od niego woń alkoholu. Kolbuszowski układ zamknięty?

Na koniec roku radni powiatowi rozpatrywali skargę na starostę Kardysia. Tomasz Buczek zarzucił mu stworzenie fikcji prawnej celem nabycia korzyści finansowych. Chodzi o „słynne” odwołanie starosty ze stanowiska. Skargę radni odrzucili, a przy okazji potraktowali skarżącego się obywatela jak śmiecia.




2. Dni Kolbuszowej

Gwiazdą Dni Kolbuszowej 2018 imprezy był grający muzykę biesiadną zespół Baciary.  Słabo…

3. Bakterie w wodociągu

W wodociągu Widełka wykryto obecność bakterii grupy coli. Odbiorcami skażonej wody byli mieszkańcy wsi: Przedbórz, Huta Przedborska, Bukowiec, Domatków, Poręby Kupieńskie, Kupno i Widełka.

4. Remont ronda w godzinach szczytu

Zarządca drogi krajowej nr 9 wpadł na „fantastyczny” pomysł remontu ronda w Kolbuszowej w godzinach szczytu. Efekt? Korki, które i tak są ogromne, wydłużyły się do monstrualnych rozmiarów.




5. Błotnista woda w kranach

Z kolbuszowskich kranów popłynęła ciemnożółta ciecz. Jak się okazało, był to efekt płukania sieci wodociągowej. Szkoda tylko, że nikt o tym „płukaniu” wcześniej nie poinformował.

6 – 8. Park na obrzeżach miasta

Urząd Miejski rozpoczął prace związane z powstaniem tzw. Parku Niepodległości. Chodzi o blisko 2,5-hektarowy teren zieleni, który ma być miejscem wypoczynku i rekreacji. Problem w tym, że ma on się znajdować obok kościoła pw. Św. Brata Alberta, czyli – umówmy się – na dość dalekich obrzeżach. Czy nie lepiej byłoby to zrobić bliżej centrum miasta, w którym zieleni jakby coraz mniej?




6 – 8. „Uprzemysłowienie” Weryni

Starostwo próbowało przeforsować przekształcenie malowniczych terenów w Weryni (lasy, stawy, zabytki) w strefę przemysłową. Na szczęście mieszkańcy powiedzieli „NIE”.

6 – 8. Odwołanie koncertu Cree

W Raniżowie miał wystąpić znany polski zespołu Cree, którego liderem jest Sebastian Riedel, syn legendarnego Ryszarda Riedla, wokalisty grupy Dżem. Jednak w kontrowersyjnych okolicznościach koncert odwołano. Odpowiedzialnością za tę kompromitację radni zrzucali na urzędników, a ci na radnych. Ostatecznie w Raniżowie wystąpiła gwiazda disco polo, zespół Milano.




Kompromitacje 2017 roku znajdziecie TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.