Kalejdoskop kolbuszowskich wydarzeń 2017 roku – część pierwsza
Przyszedł czas, aby przypomnieć najważniejsze wydarzenia mijającego właśnie roku. A działo się naprawdę sporo. Jeśli jednak Waszym zdaniem nasze kalendarium nie jest kompletne, jeśli uważacie, że zdarzyło się coś ważnego, czego nie odnotowaliśmy – napiszcie o tym w komentarzach.

Oto nasz kalejdoskop wydarzeń 2017 roku w powiecie kolbuszowskim – część I:

Styczeń

 • Z Nowym Rokiem żywot zakończyły szpitalne oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Mieszkanki powiatu zostały zmuszone do rodzenia poza miejscem zamieszkania.
 • Dokładnie 10 827 891 – tyle wygrał mężczyzna, skreślając liczby w kolekturze Lotto w centrum handlowym Sezam. Wieść o gigantycznej wygranej obiegła całą Kolbuszową i nie tylko.
Luty

 • Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, odwiedziła Kolbuszową. Podczas wizyty uroczyście otworzyła nowo wybudowaną salę gimnastyczną w Weryni.

Marzec

 • Zakończyło się prokuratorskie postępowanie w sprawie facebookowego profilu, na którym pomawiany i obrażany był jeden z raniżowskich radnych. Hejterem okazał się jego kolega z samorządu, kto wie, może przyszły dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.
 • Jeden z największych polskich patriotów – rtm. Witold Pilecki ma swoją ulicę w Kolbuszowej! Został on patronem byłej już ul. Aleksandra Zawadzkiego. Nie byłoby tego, gdyby nie ustawa dekomunizacyjna, dzięki której zmieniono nazwy jeszcze kilku innych kolbuszowskich ulic.
Kwiecień

 • Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 9 stała się faktem. Chodzi o okolice „Mrówki” i „Stokrotki” oraz stacji paliw. Czy jednak w ten sposób nie dzieli się firmy na lepsze i gorsze?
 • Do kolbuszowskiego skansenu trafił unikalny obiekt, najprawdopodobniej jedyny taki w Polsce. Chodzi o zabytkową wyłuszczarnię szyszek z Dąbrówek.

Maj

 • W siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej odbyło się spotkanie władz miasta z mieszkańcami ulicy Zielonej i Piłsudskiego, którzy podtruwani są przez okoliczne zakłady. Ludzie usłyszeli obietnice, że się zmieni na lepsze. Obiecanki cacanki? Oby nie.
 • W trumnie pochodzącego z Mazurów, w gminie Raniżów, gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono szczątki jeszcze siedmiu innych ofiar katastrofy smoleńskiej. Makabra!
Czerwiec

 • Rozpoczęła się modernizacja ulica Jana Pawła II. Prace spowodowały spore utrudnienia w ruchu i w funkcjonowaniu tej części miasta. Najgorsze jednak miało dopiero przyjść…
 • Jest umowa na przebudowę nowej drogi wojewódzkiej Kolbuszowa-Sokołów, dzięki której powstanie mała obwodnica miasteczka nad Nilem. Inwestycja będzie realizowana w 2018 r.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.