Czy kolbuszowskie firmy doczekają się pomocy ze strony władz gminy?

Podkarpackie samorządy podejmują uchwały o wspieraniu lokalnego biznesu, który mocno ucierpiał w wyniku obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Ostatnio zrobiła to Rada Miasta w Mielcu, która zwolniła przedsiębiorców z płacenie podatku od nieruchomości. Czy również kolbuszowscy radni pomyślą o naszych lokalnych firmach?

Dzięki radnym mieleccy przedsiębiorcy będą mogli liczyć na:

  • zwolnienie z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
  • przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią Covid – 19, a których nie dotyczą zwolnienia od podatku od nieruchomości.
  • ulgę dotyczącą należności pieniężnych dla Urzędu Miasta lub jego jednostek organizacyjnych z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę, lub użytkowanie przypadające za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

Czy na podobne ulgi będą mogli liczyć również kolbuszowskie firmy, które mocno cierpią w wyniku obecnej sytuacji? To zależy od lokalnych władz, a przede wszystkim od Rady Miejskiej.
Z naszych informacji (źródło z magistratu) wynika, że burmistrz Jan Zuba nie pali się zbytnio do przygotowania takiego projektu uchwały. Mówi, że gminy na to nie stać. Jedyną nadzieją dla lokalnego biznesu pozostają więc radni, którzy mogą wystąpić z takim wnioskiem. Czy tak się stanie? Pokaże czas. Podobno uformowała się już grupa samorządowców, która zamierza o to zabiegać.

1 Komentarz

  1. moza na poczatek wypadalo by ustalic ze o pomoc moga sie ubiegac firmy ktore naprawde uceierpialy w ostatnich 2 miesiacach bo niestety wiem ze sa i takie firmy ktore obroty maja takie same albo i wyzsze niz zwykle ale pierwsze leca po dofinansowania,zwolnienia itp ,popytajcie ksiegowych . A czy sa tez takie przypadki firm ktore specjalnie obecnie zanizaja swoje dochody zeby wlasnie jeszcze dorobic w obecnej sytuacji tak pytam z ciekawosci ? 🙂 Przeciez tylko glupiec moze myslec ze wszyscy w kazdej branzy na tej epidemii uciepieli ? A co z firmami ktore kazdego roku w miesiacach marzecz kwiaecie maja bardzo niskie dochody bo taki specyfika ich branzy przeciez nic im sie specjalnie nie zmienilo ale w obecnej sytuacji placza jaki to ich kryzyc dosiagnal 🙂 to tak jakby wlasciel dyskoteki ktora kazdego roku jest w okresie wielkiego postu zamknieta nagle biedolil ze z powodu wirusa on poniosl straszne straty ?? pomyslmy ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.