Burza wokół przenosin uczniów ze szkoły w Majdanie Królewskim [ZDJĘCIA, FILM]
Od nowego roku szkolnego uczniowie z klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim przy ulicy Jagiellońskiej będą uczęszczać do budynku wygaszonego gimnazjum na osiedlu Podlasek. Kwestia ta wywołuje kontrowersje. Wielu rodziców, szczególnie mieszkających w centrum Majdanu, nie zgadza się na takie rozwiązanie. Boją się o bezpieczeństwo swych dzieci. 

O tym jak wielkie emocje wywołuje ta sprawa świadczy ogromna frekwencja na spotkaniu, które w tej sprawie odbyło się 23 maja w budynku byłego majdańskiego gimnazjum. Marta Godek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim, oraz Jerzy Wilk, wójt gminy, przedstawili tłumnie zgromadzonym rodzicom szereg argumentów za przenosinami uczniów. Jakie to były kwestie – o tym wkrótce.

Relacja wideo

3 Komentarze

  1. Nie rozumiem rodziców. Przecież głosując na pis wiedzą, że głosują na rozłożenie edukacji na łopatki i powrót do szkoły z epoki PZPR (i kult w niej jednego wodza). A założę się, że większość z tych protestujących na PiS głosowała, a pewnie jakby Zalewska startowała z tego okręgu do UE, to też by ją wybrali. Nie macie się o co Państwo burzyć, przecież, parafrazując porzekadło, widziały gały, na jaką edukację głosowały.

    • Szanowny Panie/ Pani , tak się składa, że cała moja, mojego neza i wuelu moich znajimych edukacja od przedszkola do studiów stacjonarnych to okres tego złego PZPR. Pracujemy w różnych branżach i w różnych miejscach Polski . Powiem, a właściwie napisze tylko tyle i aż tyle : wówczas to była szkoła, prawdziwa szkoła, a nie te surogaty, którymi teraz od 30 lat czestujemy młode pokolenie. Proszę porozmawiać z ludźmi z branzy produlcyjnejale nie tylko. Pozdrowiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.