AntyPiS-owska manifestacja na kolbuszowskim Rynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wybudują kolumnę posła Chmielowca [prima aprilis]
Fot. UM Kolbuszowa
W niedzielne (22.04) południe na kolbuszowskim Rynku odbyła się pikieta pod hasłem „Polska bez podziałów”. Uczestnicy akcji rozdawali Konstytucję RP i obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II. – Nie pozwólmy dzielić naszego narodu na lepszy i gorszy sort. Przywróćmy normalność! – krzyczeli.

Było też śpiewanie hymnu Unii Europejskiej i eksponowanie  plakatów o tym, że „Mateusz Morawiecki wziął 75 tys. zł, a o. Tadeusz Rydzyk – 95 mln zł”.  – Padło wiele słów. Wierzymy, że na podatny grunt. Zabrakło ulotek. A było ich naprawdę dużo. Będzie powtórka – zapowiadali manifestanci.
Jak się okazało była to nieformalna grupa funkcjonując pod nazwą Rebelianty Podkarpackie. – Połączyła nas troska o sytuację w Polsce – piszą o sobie aktywiści. – Demokracja jest niszczona, więc podejmujemy działania mające na celu powstrzymanie dewastacji, poprzez edukację obywatelską, protestowanie wobec niepokojących zjawisk, czy też – w skrajnych przypadkach – obywatelskie nieposłuszeństwo.

Swoją drogą antyrządowi aktywiści wybrali dość nietypowe miejsce na protesty, skoro – jak wiadomo – w Kolbuszowej PiS ma jedno z najwyższych wskaźników poparcia, nawet w skali kraju.

Fot. Rebelianty Podkarpacie
Kolbuszowa – Polska Bez Podziałów – 22.04.2018Piękna pogoda, mieszkańcy zaciekawieni przysłuchiwali się i przeglądali otrzymane przez nas materiały, niektórzy rozmawiali z nami. Tego dnia rozeszło sie ponad 300 sztuk rebelianckich konstytucji!

Opublikowany przez Rebelianty Podkarpackie 22 kwietnia 2018

8 Komentarzy

  • Zastanów sie ile jeszcze ponizenia zniesiesz, zniesiemy…zanim zrozumiesz co się dzieje naprawdę. Chodzi tylko o przestrzeganie konstutucji i szacunek dla ludzi. Czy to za wiele?

  • Obrona demokracji, praw obywatelskich,Konstytucji uważasz za poniżenie. Kim Ty człowieku jesteś, zapewne nie patriotą,nie Polakiem.

 1. Nawet w Kolbuszowej są ludzie o poglądach nie PiSowskich. To ,że była taka manifa w tym miejscu świadczy tylko o tym,że ludzie już mają dosyć kłamstw ,,elity” PiSu i okradania Polaków przez Rydzyka.

 2. Kolbuszowa od lat jest miastem PiS-owskim… ehh ręce opadają
  Ale brawa za odwagę w końcu ktoś otwarcie
  powiedział co myśli

 3. co za debile że nawet dwóch zdań nie potrafi nikt z nich z powiedzieć ,tylko z kartki czyta .Ciemnota sterowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.