Znicze na moście Ofiar Katastrofy [WIDEO, FOTO]

Znicze na moście Ofiar Katastrofy [WIDEO, FOTO]

Dziś w nocy na moście im. ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Kolbuszowej Dolnej pojawiły się znicze. Ustawiono je po obu stronach jezdni. To hołd oddany ludziom, którzy 11. lat temu zginęli na pokładzie samolot TU-154.
Do katastrofy doszło 10 kwietnia 2010 roku. Na pokładzie samolotu, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runął na ziemię, znajdowało się 96 osób.

Byli tam najwyżsi urzędnicy państwowi z na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, parlamentarzyści, dowódcy Sił Zbrojonych i inni.

Wszyscy oni lecieli do Smoleńska, aby oddać hołd polskim oficerom zamordowanym wiosną 1940 r. w Katyniu. Wśród ofiar Katastrofy był pochodzący ze wsi Mazury – gen. Bronisław Kwiatkowski.

Znicze na moście Ofiar Katastrofy [WIDEO, FOTO]

Kolbuszowa pamięta o katastrofie i jej ofiarach. Wydarzenie to zostało upamiętnione patronatem mostu na Nilu w Kolbuszowej Dolnej i tabliczką na froncie budynku Zespołu Szkół Technicznych.
Co roku w Kolbuszowej 10 kwietnia odbywały się uroczystości. Ostatnio jednak z uwagi na pandemię koronawirusa ogranicza się do symboliki.

6 Komentarzy

 1. to tak się trwoni pieniądze podatnika !!!!!!!!!!nie wiem czego akurat na moście ustawia się znicze m czyżby tu rozbił się samolot ???jakim trzeba być idiotą ,żeby w ten sposób i w tym miejscu ustawiać znicze !!!!!!!!!!

 2. Nie bądź idiotą i zapalają se znicze na grobach czerwonoarmistów.
  Bo to twoi idole.
  Matole.
  A szacunek dla ofiar katastrofy jak nie chcesz to nie oddawaj .
  Ale nie krytykuj bez powodu.

 3. takiej szopki jak na tym moście to nikt jeszcze nie widział !!!!!!!!!!!!śmieją wszyscy do rozpuku !!!!!!!!, a świadczy to tylko o poziomie inteligencji zlecającego ustawianie tych zniczy w takiej ilości i w tym miejscu !!!!!!!

  • Dla was, każdy wyraz szacunku dla zmarłych to powód do szydery i kpin.
   Najlepsze wasze żarty ,to o kaczce po Smoleńsku , zimnym Lechu i krwawej Mary.
   Ciekawe czemu wasz „humor” nie dosięga lewackich idoli ?
   Czemu zapalenie zniczy obraża wasze uczucia?
   Jedynie chyba wyrzuty sumienia mogą wam nie pozwalać spokojnie przejść obok tych zniczy.
   O czym świadczy Twój wpis o strasznym wstydzie z powodu zniczy na moście.

 4. Przecież to wyjątkowe prymitywy co się uważają za kogoś wyśmiewają pamięć o tych co zginęli w tej katastrofie. Ppatrz na fb kto to robi. Jeden z drugim wyzej s.a jak…upe ma.

 5. A mi się marzy takie pole, na którym będą krzyże jako symbole ofiar kovidowej polityki naszych pisowskich rządów. Po jednym dla każdej ofiary autopromocji władzy (unikania hejtu, jak to określił ex marszałek Karczewski). Dziś np. jest 595 ofiar, czyli w zaokrągleniu 6,2 tupolewa. I to tylko covid, a ilu na skutek tego wirusa nie dostało się do szpitali i zmarło z innych przyczyn?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.